מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: הונו עשרות משקיעים מהארץ ומחו"ל בסכום של כ – 120 מיליון ש"ח

חוקרי יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433) בשיתוף כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר), פקיד שומה חקירות ת"א ברשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי של פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א, ניהלו חקירה סמויה במשך למעלה משנה בפרשייה שבמרכזה מיזם הונאה בינלאומי, באמצעותו הונו החשודים עשרות משקיעים מהארץ ומחו"ל, בסכום של כ – 120 מיליון ש"ח.

במהלך החקירה נאספו ראיות לכאורה לביצוען של עבירות הלבנת הון, עבירות מס קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק מע"מ, עבירות על חוק חדלות פירעון ושיבוש הליכי חקירה.

היום (שני), עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 על בתיהם של חמישה חשודים, עצרו אותם, בצעו חיפושים ותפסו ממצאים רלוונטיים לחקירה.

מחומר החקירה עד כה, עולה כי החשודים יצרו מצג שווא, אותו הציגו בפני המשקיעים, בדבר טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך ("משנות עולם" – כלשונם), המצויה בשלבים מתקדמים של פיתוח ועם פוטנציאל מכירות והשאת רווחים גדולים.

באמצעות חברות קש שהקימו החשודים, בארץ ובחו"ל, הם העבירו את כספי המשקיעים לחשבונות בנק שונים, הלבינו אותם ועשו בהם שימוש לצרכיהם הפרטיים.

מהמשטרה נמסר כי בהתאם לצורכי החקירה יובאו החשודים לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם.

חשד: הונו עשרות משקיעים מהארץ ומחו"ל בסכום של כ - 120 מיליון ש"ח
אילוסטרציה
Back to top button