בריאותמבזקים

להפחתת החרדה אצל ילדים: פרויקט "בית חולים לדובים" בסורוקה חוזר

מאות ילדי גנים מאזור הדרום הגיעו אתמול (רביעי) יחד עם הדובי שלהם לסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, כדי להציג בפני סטודנטים למקצועות הרפואה בנגב את הדובי שלהם וללוות אותו בבדיקות וטיפול ל"מחלה" ממנה הוא סובל.

פרויקט בית חולים לדובים הוא פרויקט מיוחד ופרי שיתוף פעולה בין בית החולים סורוקה ואגודת הסטודנטים למקצועות הרפואה בנגב (אסר"ן) המאפשר לילדים להשתתף בחוויה בה הם הופכים למלווים ולמטפלים של הדובי לאורך כל הטיפול אותו הדובי "החולה"  שלהם עובר. 

לפני הביקור בבית החולים, מגיעים אל גני הילדים סטודנטים מבית הספר לרפואה ומבית הספר למקצועות הבריאות (סיעוד, פיזיותרפיה ורפואת חירום) מסבירים על הביקור הצפוי ומזמינים את הילדים להביא לבית החולים את הדובי "החולה" החביב עליהם. ביום הביקור, מגיעים הילדים לסורוקה ופוגשים את הסטודנטים בחלוק לבן וסטטוסקופ, הם לוקחים חלק פעיל בבדיקה, נחשפים ומקבלים הסבר על פרוצדורות ובדיקות שעוברים מטופלים בבית החולים: צילום רנטגן, חבישה, קבלת תרופות בבית המרקחת, ביצוע בדיקות דם ועוד.

קראו גם:  דובר צה"ל: "שובר גלים"כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 17 מבוקשים בב...

ד"ר חפצי זוהר, סגנית ראש עיריית ב"ש האמונה על תחום החינוך בעיר הגיעה עם ד"ר דרור דולפין סגן מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי לבקר את ילדי הגנים שהשתתפו בפעילות הערכית והחשובה. 

צילום: דוברות בית החולים סורוקה

מחקר שנערך בסורוקה הראה כי הפרויקט סייע בהפחתה של כ־33 אחוזים ברמת החרדה מאשפוז בקרב הילדים שהשתתפו בפרויקט "בית חולים לדובים". החשיפה המוקדמת לבית החולים, בסביבה תומכת ונעימה כפי שמתקיימת בפרויקט זה מאפשרת לילדים התמודדות טובה יותר עם החששות שלהם ומקטינה את רמת החרדה מהאשפוז ומהצוות הרפואי. 

אייל פסטרנק, יו"ר אסר"ן הנכנס: " פעילות בית החולים לדובים היא פעילות משמעותית, ערכית וגם מהנה. הפעילות מורידה את סף החרדה של ילדי הגנים מהביקור הבא שלהם במוסדות רפואיים. בנוסף החיבור שלנו הסטודנטים והסטודנטיות לקהילה הוא מהמשמעותיים עבורנו ועבור העתיד המקצועי שלנו. והשילוב של כלל הדברים האלו, ביחד עם הזמן האיכות עם הילדים מאוד מהנה."

קראו גם:  עשרות הותקפו באשדוד, המשטרה קוראת לנשים שנפגעו להגיש תלונה
צילום: דוברות בית החולים סורוקה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן