בריאותמבזקים

ילדים קיללו מורה שליוותה את נכדה לביה"ס – והיא פונתה לביה"ח בשל סימנים להתקף לב

לובה טקצ'וק, מורה מרמלה בת 68 הגיעה אתמול (שלישי) לבית החולים שמיר אסף הרופא לאחר שהרגישה לא טוב והראתה סימנים של התקף לב. עם ההגעה למיון, נלקחה לובה ישר למחלקת צנתורים, בניהולו של פרופ' סער מנחה, שם התברר כי למרות התסמינים של התקף לב – העורקים של לובה פתוחים ואין חסימה.

לאחר שלובה נרגעה מעט, היא החלה לספר את מה שקרה לה באותו היום.

כמו בכל בוקר, לובה ליוותה את הנכד שלה לבית ספר שרת ברמלה, כאשר נתקלה בחברות ילדים שהחלו לקלל ולהציק לה. לאחר ששמה את הנכד בבית הספר, נכנסה לחנות כדי לקנות כמה מוצרים ושם החלה לבכות והראתה סימנים מחשידים של התקף לב. למזלה, המוכרת בחנות שמה לב כי משהו לא כשורה והזמינה ישר אמבולנס ללובה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ד"ר ערן קלמנוביץ, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב מספר כי תסמונת הלב השבור, "הינה תסמונת שזהה לתסמינים של פגיעה לבבית לכל דבר, אי ספיקת לב ואף יכולה להוביל למוות ובעיקר שכיחה דווקא אצל נשים. החולים חווים כשל לבבי עקב מקרה חמור, אי נעימות או אפילו מועקה ומרגישים תסמינים שמדמים התקף לב. במקרה של לובה, היא הגיעה עם כל התסמינים של התקף לב ובמקרים כאלה אנחנו פועלים במהירות האפשרית לביצוע צנתור. במחלקת הצנתורים שמו לב כי העורקים פתוחים ובהתאם לכך הבנו כי לובה חוותה את תסמונת הלב השבור. כרגע לובה נמצאת במעקב של טיפול נמרץ לב, כדי להיות בטוחים שהכל מאחורינו ושניתן לשחרר את לובה הביתה בבטחה ובשלווה".

צילום: שוהם חייט – שמיר
ד"ר גדעון פול המצנטר, לובה טקצ'וק במרכז, ד"ר ערן קלמנוביץ ( משמאל).

Back to top button