העולם הערבימבזקים

נסראללה איים על ישראל, ליברמן הגיב: "מציע לו להמשיך להתחבא בבונקר"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן ‏נסראללה נאם הערב (חמישי) והתייחס בנאומו ששודר בתקשורת המקומית לאסדת הגז "כריש" שהגיעה השבוע לישראל.

נסראללה אמר כי "הצבת אסדת הקידוח על ידי הכיבוש הישראלי לאזור תיחום הגבול הוא התקפה על לבנון" והבהיר כי ארגון חיזבאללה יכול וימנע את שאיבת הגז מהמאגר.

עוד ציין כי ארגון חיזבאללה מחויב כלפי העם הלבנוני וקרא להנהלת "הספינה היוונית" לסגת לאלתר מהאזור. "אנו מחויבים לעם הלבנוני וההתנגדות מסוגלת למנוע מהאויב להפיק נפט וגז משדה כריש השנוי במחלוקת. כל האמצעים של האויב הישראלי לא יוכלו להגן על האסדה".

נסראללה הבהיר כי "ישראל מאיימת במלחמה אבל היא יכולה להפסיד הרבה יותר ממה שלבנון יכולה להפסיד" וציין כי "לכל טיפשות שהאויב יבצע יהיו השלכות לא רק אסטרטגיות אלא קיומיות".

קראו גם:  תקלה בחברת פלאפון: ייתכנו שיבושים בגלישה הסלולרית

האיומים בנאומו הופנו גם כלפי החברה "אנרג'יאן" שאמר כי "החברה היוונית שבבעלותה הספינה צריכה לדעת שהיא שותפה למתקפה על לבנון שמתרחשת כעת", אמר נסראללה והוסיף כי "לעניין הזה יש השלכות גדולות, ועל החברה לסגת במהירות האפשרית ולא להסתבך בתוקפנות הזו נגד לבנון. היא תישא מעתה והלאה באחריות מלאה לכל מה שעלול לקרות, הן מבחינה חומרית והן אנושית".

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה

יש לציין כי נאומו של נסראללה מגיעה ארבעה ימים לאחר הגעתה של הספינה השייכת כאמור לחברת "אנרג'יאן", שתפקידה לבצע את הקידוח במאגר ולהפיק גז לישראל באזור שלטענת לבנון שנוי במחלוקת אך מנגד ישראל הבהירה כי מדובר באזור שנמצא בריבונות ישראלית מוחלטת ואין כל מחלוקת.

קראו גם:  בנט: It was truly a pleasure to finally meet @Pfizer Ch...

המהלך הישראלי נתקל כאמור בסירובה של לבנון שהצהירה כי מדובר בהפרה של זכויותיה שכן, ראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאתי הורה למשרד החוץ במדינה לפנות לגורמים הרלוונטיים כדי למנוע מישראל את תהליך הפקת הגז.

יש לציין כי לבנון וישראל ניהלו שיחות בנוגע לאזור השנוי במחלוקת, מאוקטובר 2020 ועד מאי 2021, בחסות האו"ם והתיווך האמריקאי, בטרם הופסק המשא ומתן עקב חוסר ההתקדמות.

שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הגיב לנאומו של נסראללה בחשבון הטוויטר שלו: "אף אחד לא יכתיב לנו האם להוציא גז או לא מהמים הכלכליים של מדינת ישראל. ישראל היא מדינה ריבונית ותמשיך לקבל החלטות אך ורק בהתאם לאינטרסים שלה בלי להתחשב באיומים של טרוריסטים כאלה או אחרים. אני מציע לנסראללה להמשיך להתחבא בבונקר, הסרטונים שלו משם לא עושים רושם על אף אחד."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן