מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כ אדלשטיין: "אנחנו נפרק את הממשלה הזו הרבה לפני שהם יפרקו את חומש"

תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות תקרית ביישוב חומש בערב שבת אשר כללה החרמת ציוד של שוטרי מג"ב בסמוך לכניסת השבת. חברי כנסת התייחסו לנושא ותקפו בחריפות את ההחלטה של גורמי הביטחון להשאיר את תלמידי הישיבה ואורחים שהגיעו למקום, ללא ציוד וללא בגדים, וזאת רגעים אחדים לפני כניסת השבת.

יו"ר שדולת חומש בכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין הפנה אצבע מאשימה כלפי גנץ. בחשבון הטוויטר שלו כתב אדלשטיין: "ארגוני השמאל הקיצוני קראו לעלות מחר לחומש ולפרק את הישוב בכרזה אלימה ומלאת הסתה.שר הביטחון, בני גנץ, הקדים אותם ביום. אם זו ממשלה שמקדמת (ומקדימה) ארגוני שמאל, אם זו ממשלה שפועלת כמו שמאל – זו ממשלת שמאל. אנחנו נפרק את הממשלה הזו הרבה לפני שהם יפרקו את חומש".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' תקף: "להחרים שעה לפני שבת בגדים וציוד אישי של תלמידי הישיבה בחומש, בידיעה שאין להם שום דרך להביא ציוד אחר בשל הלכות שבת, ולהשאיר אותם שבת שלמה בלי ציוד אישי מינימאלי זו התעללות לשמה ופגיעה קשה בזכויות אדם. תודה ניר, תודה איילת, תודה מתן, באמת תודה. תתביישו לכם".

קראו גם:  12 ק"ג של חומרים החשודים כמריחואנה וקוקאין נתפסו בדירה בירושלים

יו"ר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אורית סטרוק, הפנתה אף היא אצבע מאשימה לגנץ: "חומש – רגע לפני שבת, בני גנץ שולח כוחות גדולים של צה"ל ומג"ב להחרים ציוד ולפנות יהודים משטח הישוב החרב. גם ציוד אישי של תלמידי הישיבה נלקח, כדי להשאיר אותם על ההר בחוסר כל. מישהו בקואליציה חושב לעצור את זה?" שאלה סטרוק. חברה למפלגה ויו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר הוסיף כי "בנט שולח את חיילי צה"ל להחרים ציוד של תלמידי ישיבת חומש ולהשאיר אותם בשבת בחוסר כל. בושה!".

ח"כ יוסי טייב (ש"ס) הוסיף: "רגעים לפני כניסת השבת, שר הביטחון שולח כוחות לפנות יהודים משטח הישוב חומש. גם ציוד אישי של תלמידים נלקח. מישהו שם במגדל השן חושב לעצור את זה?" כתב טייב. ח"כ שלמה קרעי מהליכוד תקף אף הוא את גנץ ואורבך וטען: "רק הרגע אמר גנץ שתורת ישראל שמרה עלינו 2,000 שנה ולא צה"ל. איך אתה מעז באותה נשימה לשלוח את כוחות הביטחון להחריב את עולמם של תלמידי ישיבה שמוסרים את נפשם על התורה והארץ? אין לכם גבול? ניר אורבך תתעורר. כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה אחת מחורבות ירושלים… תאר לך מה זה להחריב ישיבה".

קראו גם:  יו"ר הכנסת לשעבר מגיב לסרטון של חמאס: "טרור מנצחים רק בעוצמה וביד קשה"

גם חברי ימינה לשעבר, עמיחי שיקלי ועידית סילמן הגיבו בנושא. ח"כ שיקלי כתב בחשבון הטוויטר שלו כי זה "שפל שעוד לא ראינו, לשלוח לוחמים ערב שבת להחרים ציוד אישי של תלמידי ישיבה זה מעשה הזוי ובזוי, התנכלות של ממש שרומסת גם את כבודם של החיילים וגם את כבודם של תלמידי הישיבה. עצוב שגנץ פועל יותר כמתאם פעולות הרשות הפלסטינית וממשל ביידן ״בגדה״ מאשר כשר הביטחון של מדינת ישראל".

ח"כ סילמן הוסיפה כי, "רכבי יהודים נרגמים בשומרון כל העת, בכפר חווארה, פגיעה בישיבה, בלומדי התורה ובהתיישבות תהיה אסון לעם ישראל וניצחון נוסף לאויבינו. התורה והארץ הם מקור הכוח של העם היהודי".

קראו גם:  בן 60 נפצע בינוני מפגיעת אופניים חשמליים בחיפה

בישיבת חומש הגיבו: "אף ממשלה לא תצליח לגדוע 15 שנים של ישיבה בחומש, ושל לימוד תורה על ההר הטוב הזה, אנו קוראים לחברים בממשלה – תראו לאן הגענו, עצרו את הטרוף הזה".

כנסת 25.10.21
צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ/דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן