מבזקיםמשפטי/פלילי

"השוטרים התנהגו בעבריינות, הרביצו בלי לדעת למה"

בארגון 'חוננו' טוענים כי הרב אלישיב הכהן, ראש ישיבת חדרה, "הותקף השבת בידי שוטרים, בדרכו לכותל המערבי, בסמוך לשער יפו בירושלים ונעצר."

על פי הארגון, "הרב, חתנו של הרב דרוקמן ובנו של הרב ידיעה הכהן זצ"ל, עשה את דרכו לכותל המערבי יחד עם בני משפחתו, נחסם בידי שוטרים בכניסה לעיר העתיקה, אשר אסרו על הרב ובני המשפחה לעבור בדרך הקצרה אל הכותל המערבי. הרב מחה בפניהם על כך שערבים, תיירים ומי שאינו עם סממנים דתיים עובר במקום, בעוד שאת בני המשפחה חוסמים. בתגובה קפצו על הרב שוטרים, הכו אותו ועצרו אותו. בנו שמחה על המעצר הותקף אף הוא על ידי השוטרים ונעצר גם."

קראו גם:  גנץ: נעשה הכל כדי שלא תקום ממשלה חלופית בהובלת ...

עו"ד דניאל שימשילשוילי מארגון 'חוננו', עושה דרכו לתחנת המשטרה לסייע לרב ולבנו. הרב דמות ציבורית מוכרת ומוערכת, קצין במילואים, ואחיהם של הרב רא"ם הכהן, והאלוף במיל' גרשון הכהן.

בתו של הרב, זמרת הכהן, אשר נכחה באירוע, סיפרה: "הגענו לעיר העתיקה, כל המשפחה, ילדים, נשים וכולם, הינו בדרך לכותל. בשלב מסוים, שוטרים חסמו אותנו, ולא נתנו לנו לעבור בדרך הקצרה לכותל, תוך שהם נותנים להרבה אחרים לעבור – תיירים, ערבים וחילונים, כל מי שלא עם בגדי שבת ולא עם חזות דתית. אבא מחה בפניהם בצורה מוכבדת, על כך שהם מפלים אותנו מאחרים. בשלב מסוים קפצו עליו מספר שוטרים, הפילו אותו על הריצפה, בעטו בו, נתנו לו בוקסים לבטן וגם לראש, אחד מהם ממש חנק אותו."

קראו גם:  פיקוד העורף: האם ניר ידע לענות על כל השאלות של הקריין שלנו?האם אתם ...

עוד אמרה: "כל המשפחה מחתה בפניהם, אמרנו להם הוא לא עשה לכם כלום, אבא אמר להם אני קצין במילואים איך אתם עושים לי ככה, אף אחד מאיתנו ולא אבא לא השתמשנו בכוח כנגדם, רק ביקשנו ונסינו שיפסיקו. מחינו בפניהם למה אתם עושים לו ככה, בשלב מסוים הם קפצו גם על אחי והפילו אותו על הריצפה, הם חנקו גם אותו, הוא בקושי נשם, ותקפו אותו בבוקסים ובעיטות. השוטרים גם סרבו להזדהות. את אח שלי הכניסו לניידת, ואת אבא הם לקחו לתחנה ובדרך גם הרביצו לו."

"זאת פשוט בושה, השוטרים התנהגו בעבריינות. ממש בריונים, הרביצו בלי לדעת למה. לא יאמן", הוסיפה הבת.

קראו גם:  הממשלה אישרה את הרכב ועדת האיתור לבחירת מנהל רשות המטרו

ח"כ אורית סטרוק (הציונות הדתית) תקפה את ההתנהלות השוטרים: "אין ספק שמשטרת ירושלים איבדה את הבלמים במעצר האלים הזה, ואיבדה גם את שיקול הדעת הסביר בהחלטה למנוע מעבר יהודים בעלי חזות דתית בדרך לכותל. אני מצפה ממפקד המחוז להיכנס אישית לאירוע באופן מיידי, לשחרר את הרב ואת בנו תוך בקשת סליחה, ולהשעות את השוטרים האלימים עד לסיום חקירת מח"ש."

משמאל הרב הכהן. צילום: דובר צה"ל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן