חדשות הארץמבזקים

כעשרת אלפים משתתפים בתפילה חגיגית לרגל יום ירושלים בכותל המערבי

הקרן למורשת הכותל המערבי, עיריית ירושלים, המשרד לירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים, קיימו הערב (מוצ"ש) תפילה חגיגית במלאת 55 שנה לאיחודה של ירושלים בסימן “שישו את ירושלים גילו בה כל אוהביה” בהשתתפות עשרת אלפים איש.

תפילת ערבית לרגל ערב יום ירושלים בהשתתפות רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, ראשי תנועות הנוער וכ- 4,000 חניכי התנועות הירושלמיות שיגיעו לכותל המערבי רגלית כבר במהלך הצהרים. את התפילה ליווה האמנים ישי לפידות, יצחק מאיר וחיים ישראל בשירה ובשמחה.

עם תחילת התפילה נפרס ברחבת הכותל העליונה על ידי החניכים- דגל ישראל, הגדול ביותר שנפרס זו השנה השנייה בירושלים בגודל 1,000 מ”ר.

קראו גם:  12 פצועים קל בתאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי סמוך לשפרעם
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר: ״ירושלים, בירת ישראל, שמחה וגאה לארח את הנוער הנפלא הזה בעירנו האהובה. מכאן, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, אנו שולחים תפילה של אחדות, שותפות ואחווה לכל עם ישראל באשר הוא ולכל העם היהודי. זוהי זכות גדולה לעמוד כאן יחד איתכם ביום חגה של בירתנו האהובה. אני קורא לכל בית ישראל לעלות לירושלים וליהנות מהמגוון האדיר שיש לעירנו להציע״.

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ' הוסיף: "סוד שרשרת הדורות הנצחית שהעבירו לנו את החלום מדור לדור, ששמרו לנו על החלום לחזור לירושלים. שבזכותם אתם כאן, ואתן כאן, ואני כאן. הערב אני רוצה לומר תודה בשמי ובשמכם לכל הדורות שהיו לפנינו, שחלמו על ירושלים, שכתבו על ירושלים, שנשבעו לחזור לירושלים מאתיופיה, מהונגריה, מתימן, מספרד – למרות שלא ראו אותה מעולם. בזכותכם חזרנו הביתה. בזכותכם התפילה פה הערב ובזכותכם – בעזרת השם, נזכה לחזות בביאת משיח צדקנו ובבניין בית מקדשנו במהרה בימינו, אמן."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן