בריאותמבזקים

הממשלה צפויה לאשר מחר הצבת עמדות שיטור בכל בתי החולים

הממשלה צפויה לאשר מחר (ראשון) את הצעת המחליטים שהגיש שר הבריאות ניצן הורוביץ, בשיתוף עם שרי האוצר והביטחון הפנים, להקמת עמדות שיטור בבתי חולים ברחבי הארץ.

על פי הצעת ההחלטה, שתובא מחר לאישור הממשלה, שוטרים יוצבו בקביעות ב-28 בתי חולים. ההחלטה כוללת הקצאה של 48 תקני כוח אדם ותקציב הפעלה שנתי בהיקף של כ-20 מיליון שקלים.

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: "הצוותים הרפואיים שעומדים בחזית ההגנה על הבריאות של כולנו, לא צריכים להתמודד עם ביריונות ואלימות. אחות שעוסקת בהצלת חיים היא לא שוטרת ולא צריכה לחשוש שיכו אותה. כפי שהתחייבתי, נציב עמדות שוטרים בתוך בתי החולים, שיוכלו להגיב בזמן אמת לכל מקרה אלימות. השוטרים יעסקו באכיפה, והרופאות והרופאים יעסקו ברפואה".

קראו גם:  עיריית ירושלים: פעילות הרכבת הקלה תחזור לשגרה בסוף חודש אוגוסט

עוד הוסיף הורוביץ: "ההסתה נגד אנשי הבריאות שגברה בתקפות הקורונה, והאלימות נגד הצוותים הרפואיים, הם חלק מאותה הבעיה, ואסור שנשלים עם קיומה. התחייבנו ונבצע: נמגר את האלימות, נגביר את האכיפה וגם את הענישה. לא יהיו פשרות בעניין הזה".

יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ עידית סילמן, אמרה: "אני שמחה שלאחר שוועדת הבריאות של הכנסת בראשותי קיימה דיונים רבים בנושא, ערכה סיורים בבתי החולים בהם אירעו אירועי אלימות וכן דרשה ודחפה בחודשים האחרונים שוב ושוב, צעדים מעשיים רחבים ומידיים למוגנות צוותי הרפואה בבתי החולים וכן הגשת חקיקה בתחום, הממשלה מחליטה לאמץ את דרישתנו בדבר הצבת עמדות שיטור בכל בתי החולים בישראל. זהו צעד חשוב במעטפת המוגנות על צוותי הרפואה ואנו דורשים כי הצעת ההחלטה תכלול הצבת עמדות שיטור גם בבתי החולים לבריאות הנפש בהם יש צורך זהה שאינו נבדל מבתי החולים הכלליים."

קראו גם:  טרגדיה בירושלים: בן 10 חודשים לא התעורר משנתו, מותו נקבע בבית החולים

עוד אמרה: "יש לקוות כי זהו רק הצעד הראשון בשורת פעולות נוספות שדרשנו מהממשלה ובהם: החמרת הענישה על תוקפי צוותי רפואה, הטלת קנסות על מיפירי סדר במרכזים רפואיים, הכרה באבטחה בבתי חולים כעבודה מועדפת, הקמת נציבות למניעת אלימות במערכת הבריאות והקצאת תקני מאבטחים נוספים. ועדת הבריאות תמשיך לקדם צעדים נוספים להגנה על הצוותים בבתי החולים ותעקוב אחר יישום החלטת הממשלה".

הדסה הר הצופים: אירוע אלימות קשה של בני משפחה של מטופל כלפי הצוות
צילום: דוברות הדסה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן