מבזקיםפוליטי / מדיני

גנץ: חמאס לא יאיים עלינו, נעשה בבירה שלנו איזה מצעד שאנחנו רוצים

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ קיים היום (שישי) מפגש זום "מדברים עם בני" בו לקחו חלק מאות משתתפים. במפגש התייחס גנץ להעברת הצעת החוק "ממדים ללימודים", לאופן בו יראה צה"ל בעתיד והתייחס גם לנושאים הביטחוניים והשונים שעל הפרק.

בנושא "ממדים ללימודים" אמר: "אני שמח שהעברנו את החוק, היה לי ברור שהוא חייב לעבור באותו הלילה לטובת החיילים. הייתה לנו תמיכה של הקואליציה, אבל אני לא בטוח שבאמת עבדו בלהעביר את החוק הזה. בסופו של דבר, העלנו את ההסתייגות של ה75 אחוזים, שזה בסך הכל 9 אחוזים יותר, וקיבלנו גם את תמיכת האופוזיציה. אמרתי גם במליאת הכנסת – בלילה הזה אף אחד במליאה לא ניצח, ניצחו רק החיילים".

קראו גם:  שני מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יהודה ושומרון

בנושא מצעד הדגלים שעתיד להיערך בתחילת השבוע הבהיר שר הביטחון כי המצעד יתקיים כסדרו "אנחנו רשאים ויכולים לעשות בעיר הבירה שלנו איזה מצעד שאנחנו רוצים, לא יאיימו על הריבונות שלנו. המציאות של ירושלים תמיד רגישה, ואני קורא להימנע מכל פרובוקציה בדרך. אין לנו כוונה להפר שום סטטוס קוו בהר הבית, המשטרה שם כדי למנוע מאנשים להצטרף ולייצר חיכוך מכוון".

עוד הוסיף כי "חמאס לא יאיים על הריבונות שלנו. בשנה שעברה חמאס החליט לירות רקטות במה שהתחיל את שומר החומות, מבצע שהוא מצטער שקרה ואני מניח שהפעם הוא יהיה מספיק נבון להימנע מזה".

לשאלה מהקהל על ההיתכנות שילך שוב עם נתניהו אמר כי "הכל אגדות של אנשים לצערי משני הצדדים שרוצים כביכול להשתמש בסיפור הזה בשביל להעצים את המעמד הפוליטי שלהם. נתניהו רוצה לחזק את מעמדו בליכוד, אנשים אחרים בקואליציה יכולים לספר שאני חותר לעבוד עם נתניהו ולהאשים אותי אם הממשלה תתפרק. זו נבלה וזו טריפה. זה לא נכון וזה לא נכון, אין לי שום מגעים עם הליכוד וגם הגישושים שניסו לעשות, כולל אחד שניסו גם אתמול, ישר קיבל מכה על האף. נתניהו תרם רבות למדינת ישראל בעבר, אבל בשנים האחרונות פגע בממלכתיות, סיכן את שלטון החוק והדמוקרטיה ולא נחבור אליו".

קראו גם:  ילדה בת 6 התנגשה ברכב חונה בבני ברק, מצבה בינוני

לשאלה מהקהל שהתייחסה למאבק של ח"כ מיכאל ביטון אמר: "מיכאל נאבק על מקומה של הכנסת כגורם מפקח על הממשלה. אני שומע שיש שיח בזמן האחרון עם שר החקלאות שהולך לכיוון טוב וזה משמח, אני מקווה שגם שרת התחבורה תגיע בשיח פתוח ובנפש חפצה שיגיע למרחב שיתן מקום מצד אחד לרפורמה ההכרחית ומצד שני ישמור על ציבור הנוסעים ונפתור בזה את המחלוקת. מיכאל עשה עוד דבר אחד חשוב ועלה בכל ערוץ תקשורת אפשרי והודיע שהוא יצביע עם הממשלה ולא יצביע אי אמון, והוא לא מתכוון להפיל את הממשלה, לא הוא ולא אף אחד מכחול לבן".

בני גנץ נואם בעצרת המודיעין בנגב
צילום: טל עוז / משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן