מבזקיםמשפטי/פלילי

"ירה במרכז גופו מספר יריות, וכן ירה בירכה של אמו של המנוח"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל היום (חמישי) את עמדת הפרקליטות והרשיע פה אחד את אבירם זגורי ברצח רותם הרוש ז"ל, במהלך מסיבת יום ההולדת שלו בביתו בנובמבר 2018 .כמו כן, הורשע זגורי בכל העבירות הנוספות שיוחסו לו בכתב האישום של ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאה והובלת נשק.

בית המשפט המחוזי נתן אמון מלא בעדותם של עדי התביעה וקבע, כי הם העידו מדם ליבם, וכי הפרקליטות, שיוצגה ע"י עו"ד רותם יוחנני – הר ציון מפרקליטות מחוז דרום, הוכיחה מעבר לכל ספק סביר, כי הנאשם זגורי הוא שביצע את הרצח ועבירות נוספות.

על פי קביעותיו של בית המשפט המחוזי, על רקע סכסוך בין הנאשם לחברו של המנוח אדם מסרוגה בתחילת יום ההולדת של המנוח, עזב הנאשם את האירוע, התחמש ברובה קרלו מאולתר, חזר לאירוע עם שותפו נאור, ארב למסרוגה ליד הבית, ירה במרכז גופו מספר יריות, וכן ירה בירכה של אמו של המנוח שניסתה לעצור את הנאשם. לאחר מכן, החל הנאשם להימלט עם שותפו, נאור, ובעוד המנוח רודף אחריו, עצר הנאשם, הסתובב לעברו וירה בראשו של המנוח. הנאשם נמלט מהזירה והסתתר בבית דודתו, עד שנתפס ונעצר שם כעבור כשבוע.

קראו גם:  משרד הבריאות: הצוות לטיפול במגיפות (צט"מ) התכנס אתמול לדיון המשך...

בית המשפט המחוזי דחה את גרסתו של הנאשם, שטען כי לא נכח בזירה בעת הירי, וקבע שהיא שקרית ואינה אמינה. בנוסף, דחה בית המשפט את טענות ההגנה השונות שהעלה הנאשם וקבע, כי אינן מקימות ספק סביר בראיות שהוצגו על ידי התביעה.

הכרעת דין זגורי. 26.5.22

בית המשפט ציין בהכרעת הדין, כי "מכלול הראיות לא מותיר ספק סביר לגבי אמתותו של התרחיש המתואר בכתב האישום, ושל הייחוס לנאשם של הירי בסמטה, לרבות הניסיון לרצוח את אדם, הפציעה של שולה ורציחתו של רותם המנוח. ההגנה לא ביססה כל תרחיש חלופי שיש בו כדי ליצור ספק סביר. היא רק ניסתה להכחיש את החתיכה בתצרף האמור שבה מופיע דיוקנו של הנאשם. הכחשה זו לא נשענה על תשתית ראייתית ממשית, אלא רק על סירובם של הנאשם, כדי לנסות להציל את עורו, ושל עדי ההגנה האחרים, כדי לשמר את הקוד העברייני של אי שיתוף פעולה עם רשויות אכיפת החוק, להודות במה שבוסס כדבעי על ידי עדי התביעה – הוא זהותו של הנאשם כמי שירה בסמטה בליל האירוע".

קראו גם:  המשרד להגנת הסביבה נגד חברת ורידיס: "צעד חד צדדי ובלתי אחראי''

דיון הטיעונים לעונש נקבע ליום 7.7. שותפו של זגורי, נאור מירשוילי, הודה בחלקו בפרשה, ובמסגרת הסדר טיעון נגזרו עליו 14 שנים לריצוי בפועל.

נשק אקדח
אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן