כלכלהמבזקים

סוכנות הדירוג הבין לאומית העלתה את דירוג האשראי של חברת החשמל

סוכנות הדירוג הבינ"ל S&P Global Ratings הודיעה היום (חמישי) כי החליטה להעלות את דירוג האשראי הבינ"ל הנוכחי של חברת החשמל מ-"BBB" ל-"BBB+" ובהתאם גם את דירוג האשראי המקומי מ-"ilAA"+ל-"ilAAA". אופק הדירוג בשני הדירוגים נותר "יציב" ("Stable").

ב- S&P מסבירים, כי העלאת הדירוג משקפת את יישום אבני הדרך ברפורמה במשק החשמל ושמירה על יחס תזרים המזומנים מפעילותה השוטפת של חברת החשמל לחוב (FFO) גבוה מ-15% החל משנת 2022, זאת הודות לעלייה מתמשכת בביקוש לחשמל וכן לאור תמהיל הלקוחות המגוון. S&P צופים שעם השלמת הרפורמה בשנת 2025, חברת החשמל תמשיך לשמור על איתנותה כיצרנית חשמל בזכות הקמת המחז"מים החדשים, זאת במקביל לשמירה על מעמדה כמונופול במקטעי ההולכה והחלוקה.

קראו גם:  התחזית: מעונן חלקית עד בהיר, עם טמפרטורות ועומסי חום רגילים לעונה

רם ארליכמן ,מ"מ מנכ"ל חברת החשמל התייחס להעלאת הדירוג: "העלאת הדירוג משקפת הבעת אמון מלא באסטרטגיה הפיננסית המקצועית שמובילה הנהלת החברה בשנים האחרונות יחד עם מדיניות ניהול חוב אחראית, וזאת על רקע מציאות כלכלית מאתגרת בארץ ובעולם. מדובר בהישג חסר תקדים עבור חברת החשמל, אשר בחלוף 20 שנים, מצטרפת שוב לרשימה מצומצמת של חברות במשק המדורגות בדירוג מקומי מושלם".

שלמה ארביב, יו"ר ועדת הכספים בדירקטוריון חברת החשמל: "הודעת חברות הדירוג מצביעה על אמון מלא באסטרטגיית הניהול הפיננסי של חברת החשמל, במדיניות בה נוקט החברה ובישום האיכותי והמקצועי של ההנהלה".

צילום: חדשות מבזק לייב – MivzakLive

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן