מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: עו"ד הלל בבייב עקץ במיליונים לקוחות, ביניהם ניצולי שואה ונכים

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד הלל בבייב, אפי צפאני, יעקב אטיאס, עו"ד אלן כהן ונאשמת נוספת בגין עבירות מרמה ועבירות כלכליות. זאת לאחר, שקיבלו במרמה כ- 6,400,000 מיליון ש"ח וניסו לקבל עוד כ- 575,000 ש"ח מלקוחות שהגיעו לקבל שירותים משפטיים.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ליטל קורן, לילך כץ ונעמה גוטמן זכאי, בתקופה הרלוונטית לכתב האישום היה בבייב בעליו של משרד עורכי דין בו הועסקו כהן והנאשמת הנוספת כעורכי דין, צפאני כאיש אדמיניסטרציה ואטיאס כשליח. במסגרת פעילותו העניק המשרד שירותים משפטיים שונים במגוון תחומים, ללקוחות שפנו למשרד.

במהלך שנת 2017, על רקע חובות בגובה של כ- 7.8 מיליון ש"ח הוצא כנגד בבייב צו כינוס, במסגרתו חויב בבייב, בהפקדת כל התקבולים מעסקיו בחשבון אחד מפוקח והוטל עליו איסור על יצירת חובות חדשים. למרות האמור שלשל בייב לכיסו כ 20 מיליון ש"ח שהתקבלו מידי לקוחותיו. בין היתר, כספים שהתקבלו במרמה מלקוחות המשרד ביניהם ניצולת שואה, אנשים בעלי נכות פיזית ונפשית, קשישים, חולים ועוד.

קראו גם:  שלוש נשים מואשמות בתקיפת חסרי ישע בגן בו שימשו כמטפלות

הנאשמים אשר ניצלו את מצבם האישי של המתלוננים, שהגיעו לשכור את שירותיהם של הנאשמים, הציגו בפניהם מצגים כוזבים והבטחות שווא. כך לדוגמא יזמו פגישות מבוימות בין הלקוחות לצפאני, אטיאס ואחרים, במהלכן התייצגו אלו בפני המתלוננים כנציגי חברות ביטוח שונות, או כבעלי תפקידים רלוונטיים לשירות המשפטי המבוקש. במקרים אחרים, הציגו הנאשמים בפני המתלוננים הערכות יתר של תוצאות ההליך המשפטי ודרשו בגינן שכר טרחה מופקע או הוצאות משפט בדויות, תוך שהם התחייבו לבצע פעולות משפטיות אותן לא ביצעו וכלל לא התכוונו לבצע.

סך הכספים שהתקבל במרמה מידי בארבעים ושלושה מקרים שונים עומד על כ 6.4 מיליון ש"ח, והסכום אותו ניסו לקבל במרמה הינו כ 575,000 ש"ח.

קראו גם:  אושר בקריאה ראשונה: תפחת תוספת הפיגורים על קנסות חניה מ-50% ל-35%

בנוסף, בבייב הונה את נושיו בכך שמסר מידע חלקי והסתיר את מלוא הכנסותיו בהיקף של לא פחות מכ- 20,775,136 ש"ח. בתקופה הרלבנטית בבייב הפקיד כ 9.8 מיליון ש"ח בחשבונותיהם של צפאני, כהן והנאשמת הנוספת וניכה שיקים של לקוחותיו בצ'יינגים שונים – בהיקף כולל של 10.9 מיליון ש"ח (ניסה לנכות עוד צ'קים בסך של כ 2.3 מיליון ש"ח שלא נפרעו).

למרות שבבייב ידע כי מתנהלת נגדו חקירה פלילית חמורה בגין עשרות תלונות, ב 15.5.22 הגיע בבייב למעבר הגבול בירדן במטרה לצאת מהארץ. בהגיעו לביקורת הגבולות הציג הנאשם דרכון מזויף (דרכון זמני שנגנב והועבר לבבייב), אולם בשל חשדה של עובדת מעבר הגבול יציאתו מהארץ נמנעה.

קראו גם:  הסתדרות המורים: אין מניעה לשוב לשולחן המו"מ, הלימודים יתקיימו כרגיל

במקביל הגישו עו"ד קורן, כץ וגוטמן זכאי, בקשה להארכת מעצרו של בבייב עד לתום ההליכים.

לבבייב יוחסו עבירות של קבלת דבר במרמה (ריבוי עבירות), ניסיון קבלת דבר במרמה (ריבוי עבירות), הלבנת הון, הונאת נושים, זיוף דרכון, שימוש בדרכון מזויף, התחזות כאדם אחר, עבירות על חוק חדלות פירעון, העלמת הכנסות ושיבוש הליכי משפט; לצפאני יוחסו עבירות של קבלת דבר במרמה, ניסיון לקבלת דבר במרמה, סיוע להונאת נושים ואיסור הלבנת הון (ריבוי עבירות); לאטיאס יוחסו עבירות של קבלת דבר במרמה וניסיון קבלת דבר במרמה; לכהן יוחסו עבירות של קבלת דבר במרמה, סיוע להונאת נושים, איסור הלבנת הון (ריבוי עבירות) ולנאשמת הנוספת יוחסו עבירות של קבלת דבר במרמה, ניסיון לקבלת דבר במרמה, סיוע להונאת נושים, איסור הלבנת הון (ריבוי עבירות) ועבירות מס.

צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן