מבזקיםמשפטי/פלילי

שלושה ימים לפני מצעד הדגלים: ח"כ בן גביר הגיש תביעה נגד המשטרה

ח"כ איתמר בן גביר הגיש היום (חמישי) באמצעות עו"ד חנמאל דורפמן בבית משפט השלום תביעה כספית בסך 200,000 ש"ח נגד המשטרה לאחר שבצעדת הדגלים לפני מספר חודשים בירושלים מנעה המשטרה מבן גביר לעבור לכיוון שער שכם ונוכח "ההתנהלות הרשלנית של המשטרה" לדבריו שעד היום לא מסרה לו את הצו.

כזכור, כניסתו של ח"כ בן גביר לשער שכם נאסרה בהוראת רה"מ בנט ולמרות דרישתו של בן גביר מקצין המשטרה שנכח במקום לראות את הצו שמורה השיב הקצין שהצו לא נמצא ברשותו.

לדברי בן גביר בכתב התביעה, "קצין המשטרה לא הפנה לכל מקור חוקי או החלטה של אותו דרג מדיני והמשטרה פגעה בחסינותו כאשר אסרה עליו להיכנס, פגעה בחופש הביטוי והפלתה אותו לרעה כאשר על פי חוק חסינות חברי הכנסת רק אם השער היה נחסם לכל הציבור ניתן היה למנוע מבן גביר להיכנס, אולם בפועל הכניסה נאסרה רק ליהודים ולא לערבים."

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-06-28 04:10:00

עוד נמסר מטעם בן גביר כי "המשטרה לא עדכנה אותו על הצו מבעוד מועד ולמעשה מנעה ממנו לעתור נגד הצו לבית המשפט העליון ולמעשה אפילו בשטח הוא לא קיבל כל צו והוראה חוקית ולא הבין מדוע כניסתו נאסרה."

ח"כ בן גביר מסר: "יש חוק במדינת ישראל וגם המשטרה כפופה לחוק. לא נתפס איך יכול להיות שהשייח' ראאד סלאח ואחמד טיבי שונאי ישראל שמסיתים, הסתובבו חופשי ורק אני בהוראה לא חוקית נאסר עלי להיכנס לשער שכם. לפי חוק החסינות רק אם מקום נאסר לגישה לכלל הציבור אפשר למנוע מחבר כנסת גם להיכנס אליו. כמו כן האופן הרשלני של ביצוע המשימה, מלמד עד כמה התביעה מוצדקת ואני דורש מהמשטרה לפצות אותי בסך של 200,000 אלף ש"ח".

קראו גם:  באור יום: מסתערבי מג"ב עצרו חשוד בפעילות טרור בג'נין
צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ/דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן