מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כים מהקואליציה נגד מצעד הדגלים: "פרובוקציה בזויה בירושלים"

ח"כ ואליד טאהא (רע"מ) אמר הבוקר (חמישי) בראיון ברדיו מכאן כי מצעד הדגלים שצפוי להתקיים ביום ראשון הקרוב הוא "פרובוקציה בזויה בשכונה האסלאמית בירושלים" ואף הוסיף כי, "אנחנו חלק אינטגרלי מהעם הפלסטיני ופוסלים זאת".

השרה תמר זנדברג (מרצ) אמרה בראיון בגלי צה"ל כי "עובדתית – מצעד הדגלים מסכן חיי אדם של ישראלים ופלסטינים. כולנו קורבנות שלו".

ח"כ עמיחי שיקלי כהשיב לה בטוויטר: "דגל אש״ף מסמל שלום ודגל ישראל בבירת ישראל מהווה התרסה. אני שמח על גילוי הלב של הגברת זנדברג שסופית ורשמית הבהירה מרצ היא מפלגה אנטי ציונית ופרו פלסטינית."

סגן שרת הכלכלה יאיר גולן (מרצ) טען בראיון ברדיו 103FM כי, "מצעד הדגלים הפך כבר מזמן להפגנה לאומנית שמלווה בקריאות 'מוות לערבים' והשחתת רכוש – זה מיותר ולא נכון".

קראו גם:  הוגשה הצהרת תובע נגד תושב השטחים שביצע ירי מנשק סמוך ליישוב מי עמי

ח"כ מוסי רז (מרצ) ציין בראיון ברדיו "קול ברמה": "אני מוכן להשתתף במצעד הדגלים אם היא תעבור בירושלים המערבית, לא במתכונת הנוכחית. זה לעורר פרובוקציות. אם היו מבקשים לקיים מצעד עם דגלי פלסטין במאה שערים, אז גם הייתי מתנגד".

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) אמר בראיון בחדשות 13 כי המצעד הוא "פרובוקציה של פירומנים" וכי "הצועדים הם חבורה של פנאטים שקיבלו אישור מממשלת בנט. דגל ישראל בבאב אל-עמוד (שער שכם) הוא דגל כיבוש", טען.

סגן שר הביטחון, אלון שוסטר (יש עתיד), אמר מצידו בראיון בגלי צה"ל כי, "אנחנו ממשיכים במסורת ארוכת שנים של חגיגת יום ירושלים, נמשיך גם ביום ראשון זה. נעשה את זה בביטחון, בבטחה, בלי להתגרות, נשמור על כל הצועדים וגם נשמור מהתגרויות מצד כל מי שיהיה באזור העיר העתיקה, ברחבי ירושלים. אני מבקש להסיר מכל מחפשי רעתה של מדינת ישראל את החשק לפגוע בנו. אל תאיימו עלינו, נחגוג בשקט, בצנעה ובבטחה".

קראו גם:  צפו: העבירה תועדה מהרחפן המשטרתי, הנהג נעצר בהמשך הכביש

ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) אמר: "בכירים בקואליציה של ממשלת מחיקת הזהות היהודית בראשות בנט ולפיד מתכחשים לזיקה של עם ישראל לירושלים. בזמן שכאבי הבטן של שקד אורבך וקרא נמשיכים, אותם בכירים בקואליציה בה הם חברים, מעדיפים תהלוכות ענק עם דגלי אשף בלב עיר הקודש ירושלים, בירתנו הנצחית. אני קורא לעם ישראל: אגיעו בהמוניכם למצעד הדגלים בירושלים שיתקיים ביום ראשון. הגעתם של רבבות יהודים זוהי התשובה הטובה ביותר לממשלת מחיקת הזהות היהודית".

צילום: אתר הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן