מבזקיםפוליטי / מדיני

ממשבר למשבר: ח"כ ביטון הודיע כי לא יצביע עם הקואליציה

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון, נעל לפני זמן קצר (רביעי) את ישיבת הוועדה בנושא רפורמת תערפי התחבורה הציבורית והודיע: "החל מהיום כל דיוני ועדת הכלכלה וועדות המשנה מבוטלים ואני לא אצביע עם הקואליציה, למעט בהצבעות אי אמון, שלא יהפכו את זה לפוליטי. אל תפגעו בחקלאים בצפון ובחלשים בתחבורה ציבורית ותקבלו אותי שותף. עד אז לא אצביע במליאה, אולי בהמשך אף אצביע נגד. אם יש מנהיגות בישראל, ראש ממשלה וראש ממשלה חליפי, ניתן למנוע פגיעה. גם שינוי של 70-80 אחוז אקבל, או שתדחו את הרפורמה ובצעו אותה בהסכמה איתנו. לגבי החקלאות – לעצור הכל עד להסכמה עם החקלאים, כולל התקנה שנדונה בוועדת החינוך."

קראו גם:  נשק מסוג קרלו ותחמושת נמצאו ע''י בלשי משטרה בחיפוש ברכב בכפר קאסם

עוד אמר: "מה שכואב לי זה הפגיעה בעניים. מחלנו על כבודנו. יגידו עכשיו שזה פוליטי וזו רדיפה אישית, אבל בסוף באופקים, בבית שאן, בטבריה, מצפה רמון, קריית שמונה, שדרות – מחיר התחבורה הציבורית עלה ב-130%. שום דבר לא התייקר ככה. ואתם רוצים להסתיר את זה מעיני הציבור? חשבתם שזה יעבור בשקט? לא במשמרת שלנו."

מארגון נהגי האוטובוסים נמסר: ״שרת התחבורה חושבת שהיא יכול להתעלם מהכנסת, מהנהגים ורק לתקוע את הראש בטיקטוק כל היום. אנחנו מברכים את ביטון על עמידתו האיתנה מול שרת התחבורה הכושלת בהיסטוריה״.

ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, בירך: "אנו מברכים את יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון, שהינו ידיד אמת של החקלאות אשר פועל ללא הרף לשמור ולהגן על החקלאים ועל הביטחון התזונתי של תושבי המדינה, ולא נותן יד לכוונות הזדוניות של שרי החקלאות והאוצר בהעברת הרפורמה בחקלאות, אנו מצפים כי שרי הממשלה וחברי הכנסת יפעלו כמוהו ויעמדו לצד החקלאים".

קראו גם:  גנץ: This morning I spoke at the @TelAvivUni “C...

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) הגיב: "אני מחזק את ידידי ח"כ מיכאל ביטון, שעשה מעשה נכון ואמיץ נגד הרשעות לגזור מחירי תחבורה יקרים דווקא נגד אוכלוסיות עניות. בשום מקום דמוקרטי לא גוזרים גזירות ספציפיות על ציבור מוגדר. בעמידתו האיתנה נגד שרי האוצר והתחבורה ביטון מקיים את דברי הפסוק "ולא תקפץ את ידך מאחיך האביון"".

סגן שר הביטחון אלון שוסטר (כחול לבן) אמר: "אני מחזק את חברי ח״כ מיכאל ביטון שממשיך לדאוג באופן נחרץ לאנשי הפריפריה, לעובדי הכפיים, לחלשים. לא נאפשר מצב בו רפורמות מקודמות בלי הידברות, ביניהן הרפורמה בחקלאות. אי אפשר להתעלם מהחקלאים ומאזרחים שגרים ביישובי הפריפריה ומחזקים את האינטרסים האסטרטגיים והכלכליים של מדינת ישראל."

קראו גם:  סער משבח, בן גביר תוקף: התגובות לפרישת בנט
צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן