חדשות הארץמבזקים

עם 78% מהקולות: יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד נבחר לכהונה נוספת

מליאת ועדת הבחירות המרכזית להסתדרות, המורכבת מ-25 נציגים ונציגות מכל סיעות הבית, אישרה לפנות בוקר (רביעי) את תוצאות הבחירות למוסדות הנבחרים של ההסתדרות ושל נעמת, כפי שהוצגו להם על ידי יו"ר הוועדה עו"ד אורי קידר ומנכ"ל הוועדה נחום אסד. כל חברי הוועדה והיועץ המשפטי לוועדת הבחירות ולהסתדרות, עו"ד יחיאל שמיר, הביעו אמון מלא בתוצאות הבחירות שנערכו לראשונה באופן דיגיטלי.

למעלה מ-254 אלף בעלי ובעלות זכות בחירה, בהם עובדים וגמלאים, מימשו את זכותם והצביעו באופן חשאי למוסדות הנבחרים של ההסתדרות. שיעור ההצבעה הסופי עמד על 42.3%.

בתום שקלול התוצאות הסופיות בקלפיות המגורים ובקלפיות שהוצבו במקומות העבודה, להלן התפלגות הנתונים:

יו"ר ההסתדרות הנבחר הוא ארנון בר-דוד שקיבל כ-78% מקולות הבוחרים והבוחרות, וגבר בפער של כ-140 אלף קולות על עופר עיני, שהתמודד מולו על התפקיד וסיים עם כ-22% מהקולות.

קראו גם:  משרד הביטחון חתם על הסכמי יצוא ביטחוני עם קפריסין

כאמור, ההצבעה התקיימה השנה באמצעות עמדות ממוחשבות שהופעלו בשיתוף קבוצת מלם תים ביותר מ-2,000 תחנות קלפי ברחבי מדינת ישראל. המערך החדשני, שהחליף את הפתקים ואת תיבות ההצבעה, הפך את מערכת הבחירות בהסתדרות למערכת הבחירות הממוחשבת הגדולה ביותר שהתקיימה עד כה במדינת ישראל.

התפלגות ההצבעות לוועידת ההסתדרות ולוועידת נעמת תישלח בהמשך.

פרסום התוצאות הסופיות של הבחירות בהסתדרות והליך אישורן הועברו השנה לראשונה בשידור חי בעמוד הפייסבוק של ההסתדרות.

בהתאם לסעיף 6 לפרק י"ד לחוקת הבחירות של ההסתדרות, ועדת הבחירות תפרסם בימים הקרובים את התוצאות המלאות, לרבות חלוקת המנדטים לוועידת ההסתדרות, למועצות המרחבים ולמועצות נעמת במרחבים. הפרטים יפורסמו באתר ועדת הבחירות, באתר ההסתדרות ובאפליקציית ההסתדרות.

קראו גם:  פועל נפצע במהלך עבודתו באשקלון והובהל לבית החולים עם חבלה בגב

יו״ר ש״ס אריה דרעי, בירך את בר דוד: ״אני מברך את ידידי, יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על ניצחון משמעותי והמשך כהונה שניה. ארנון, שותף אמיתי שמאמין ופועל, מתוך דאגה כנה לשיפור תנאיהם וצורכיהם של העובדים, שומרי התורה והמסורת.
‏בשם השם נעשה ונצליח״.

צילום: ארן דולב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן