חדשות חוץמבזקים

ביידן החליט: משמרות המהפכה של איראן יישארו ברשימת ארגוני הטרור

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן החליט להשאיר את משמרות המהפכה של איראן ברשימת ארגוני הטרור, כך דווח מפי גורם מערבי בכיר באתר "פוליטיקו".

ביידן קיבל את החלטתו של ביידן כבר בשיחת טלפון ב-24 באפריל והבהיר כי מדובר בהחלטה סופית וכי חלון הוויתורים האיראניים נסגר. לאחר שיחתם הטלפונים אז אמר בנט: ""אני בטוח שהנשיא ביידן, ידיד אמת של ישראל, שדואג לביטחונה, לא יאפשר להסיר את משמרות המהפכה מרשימת ארגוני הטרור. ישראל הבהירה את עמדתה בנושא: משמרות המהפכה הם ארגון הטרור הגדול בעולם".

בהודעת הבית הלבן נמסר כי שני המנהיגים שוחחו על "האיום הנשקף מאיראן ושלוחותיה".

ארצות הברית הכניסה את משמרות המהפכה לרשימת ארגוני הטרור בשנת 2019 בממשלתו של דונלד טראמפ. הצעד היה חלק מהלחץ שרצה להפעיל הנשיא טראמפ על איראן לאחר שהודיע על יציאתה של ארצות הברית מההסכם שנחתם עמה על תוכנית הגרעין.

קראו גם:  תושבי הקריות נעצרו בחשד לגניבת תוצרת חקלאית סמוך לכפר מסריק

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס להחלטת ביידן ואמר: "אני מברך את הממשל האמריקני ובראשו ידידי, נשיא ארה"ב ג׳ו ביידן, על כוונתו להשאיר את משמרות המהפכה במקום הראוי להם – רשימת ארגוני הטרור. הנשיא ביידן הוא ידיד אמת של מדינת ישראל אשר דואג לביטחונה ולביצור עוצמתה. בחודשים האחרונים הבהרנו את עמדתנו בנושא באופן מובהק – משמרות המהפכה הם ארגון הטרור הגדול בעולם, שמעורב בהכוונה ובהוצאה לפועל של פעולות טרור רצחניות ובערעור היציבות במזרח התיכון. זו החלטה נכונה, מוסרית ומוצדקת של הנשיא ביידן, עליה עדכן אותי הנשיא בשיחתנו האחרונה, ואני מברך אותו על כך".

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, צילום: הבית הלבן

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן