מבזקיםספורט

הוועדה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל התכנסה לראשונה: "זהו צעד חשוב"

הוועדה הציבורית שתבחן ותקדם את ספורט הנשים בישראל התכנסה לראשונה היום (שלישי). הועדה שהוקמה על ידי שר התרבות והספורט ועל פי החלטת ממשלה, תבחן בחודשים הקרובים את המדיניות הרצויה לקידום ספורט הנשים בישראל באמצעות חקיקה, במחקר ובהקצאת משאבים וכן תציע דרכים חדשות לקידום נשים בספורט בישראל.

בראשות הוועדה תעמוד פולי ברונשטיין, יזמת חברתית ומנכ"לית של "יוזמת-המאה", ובין 38 חברי וחברות הועדה יהיו הכדורגלנית אושרת עיני, לשעבר קפטנית נבחרת ישראל; כדורסלנית עבר לירון כהן, לשעבר קפטנית נבחרת ישראל; עו״ד יוסי שרעבי, מנכ"ל התאחדות הכדורגל; רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים; שני הרשקו, מאמן נבחרת ישראל נשים בג'ודו; מורן סמואל, אלופת העולם בחתירה פראלימפית.

אל הפתיחה החגיגית הגיעה רעיית נשיא המדינה, הגברת מיכל הרצוג, אשר מקדמת את נושא ספורט הנשים ורואה בו חשיבות רבה, ועל כן מתכבדת לברך בפתיחת דיוני הועדה לקידום ספורט נשים.

קראו גם:  מת מפצעיו מחבל בן 16 שיידה אבנים לעבר כלי רכב ישראלים, סמוך לרמאללה

הוועדה צפויה להגיש את המלצותיה לשר התרבות והספורט בתוך חצי שנה, ויהיה עליה להציע פתרונות נוספים לאתגרים של ספורט הנשים, דוגמת חשיפה מוגבלת בתקשורת ופערים מגדריים גדולים הקיימים בהשתתפות נשים בספורט.

רעיית הנשיא הגברת מיכל הרצוג: "כל כך נדרש שינוי בהתייחסות לספורט נשים. בית הנשיא החל לפעול בתחום הספורט בין אם באות הכבוד, בין אם בתמיכה במועדוני כדורסל ועוד. אנחנו שותפים מלאים של משרד התרבות והספורט על מנת להרחיב את התמיכה והפעילות בענפים נוספים. קידום ספורט נשים חשוב ושילוב של בני נוער ואנשים עם מוגבלויות גם בספורט העממי וגם בספורט ההישגי ככלי לקידום חברתי. דרך הספורט נשברות סטיגמות , קשרים וחברויות. מיד ששמעתי שהוקמה ועדה ביקשתי לבוא ולתת רוח גבית ככל שאני יכולה. אני מאחלת לכם הצלחה בדיונים שלכם, בשיתוף הפעולה עם השלטון המקומי, בדיונים אודות התקצוב והמבנה ובשילוב של אוכלוסיות שונות ליצור את השיח ביניהם. בשבוע הבא אני אעניק את הגביע בגמר גביע המדינה בנשים בכדורגל ואני שואפת לראות את האצטדיון מלא. בהצלחה רבה לכם ושלא יהיה מהר יותר, חזק יותר, אלה גם נשי יותר."

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 67 נפצע בינוני מפגיעת רכב בחדרה
הועדה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל התכנסה לראשונה: "זהו צעד חשוב"
צילום: משרד התרבות והספורט

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "היציאה לדרך של עבודת הוועדה משמחת. זהו צעד חשוב בקידום שוויון בספורט ואני רואה חשיבות גדולה בוועדה זו ובעיקר, כמובן, בהמלצותיה ומסקנותיה. אני מבקש להודות לרעיית הנשיא מיכל הרצוג על השותפות ולפולי בורנשטיין וכלל חברות וחברי הוועדה על ההתגייסות ולאחל הצלחה רבה במשימה חשובה זו".

יו"ר הועדה, פולי ברונשטיין: "העובדה שנשים בישראל פעילות בספורט בשיעורים נמוכים בהרבה מגברים פוגע משמעותית ביכולתן להשתוות לגברים בתחומים רבים נוספים. הוועדה נועדה לשים במשך כמה חודשים בחדר אחד את מיטב המוחות, הניסיון, הידע, התובנות, המחקר, התשוקה, המוטיבציה, הנכונות והמודלים – ליצור תוכנית קוהרנטית, חכמה, שאפתנית אך ישימה, ולשים אותה על שולחן הממשלה. אני מודה לשר טרופר על הזכות לעמוד בראשות הועדה למען מטרה כה חשובה".

קראו גם:  בן 40 נפצע בינוני בהתהפכות טרקטורון סמוך לנצרת

מנכ"ל המשרד, רז פרוייליך: "ההכרה של המשרד כי דרושה ועדה שתמליץ על צעדים אופרטיביים וכל עיסוקה יהיה קידום ספורט נשים היא דבר חשוב. אנו במשרד משקיעים בצעדים רבים לקידום ספורט נשים אבל עדיין הדרך עוד ארוכה. בוועדה זו, אנשי המשרד באים פתוחים על מנת לשמוע ולחשוב ביחד איתכם כיצד עושים את זה בצורה פרקטית עם אבני דרך שייצרו תכנית שבסופה יהיו פרקטיקה ויישום. תודה גדולה לאנשי משרד התרבות והספורט, ולכם שמקדישים את הזמן לטובת הנושא החשוב הזה."

הועדה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל התכנסה לראשונה: "זהו צעד חשוב"
צילום: משרד התרבות והספורט

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן