מבזקיםמשפטי/פלילי

עושק כלכלי ועבירות מין: יוגש כתב אישום נגד רב הקהילה מירושלים

בתום חקירה סמויה שהפכה לגלויה, חוקרי מפלג התשאול של היחידה המרכזית במחוז ירושלים, השלימו את חקירתו של משה יזדי, רב הקהילה "עמודי השלום" בירושלים, העוסק בין היתר בהחזרתם של מבקשים ומבקשות בתשובה.

היום (שלישי) הובא הרב החשוד בפני בית המשפט שם הוגשה נגדו הצהרת תובע מטעם הפרקליטות ומעצרו הוארך.

בעקבות פעולות חקירה יזומות שערכו חוקרי ימ"ר ירושלים, במהלכן אותרה אחת הקורבנות שבהמשך הגישה תלונה אודות מעשיו של החשוד, התפתחה החקירה שהחלה במישור הסמוי, ובמהלכה ונוספו תלונות נוספות כנגד החשוד.

מהחקירה במשטרה עלה דפוס פעולה זהה, לפיו החשוד היתל בנשים תוך קיום יחסי מין עימן וביצע עבירות עושק כלכלי, כל אלו כפי שעלה בעדותן – לשם קדושה.

קראו גם:  תינוקת בת שנה נחבלה בראשה ביישוב בגליל המערבי, מצבה אנוש

לאחר התקדמות החקירה, בבוקר תאריך 27 באפריל, הפכה החקירה לגלויה עת נעצרו החשוד המרכזי ושני חשודים נוספים (ששמם אסור בפרסום) המקורבים לחשוד והם הועברו לחקירה במשטרה.

בהמשך למעצרו ולחקירה שהתנהלה, יצרו חוקרי ימ״ר ירושלים קשר עם נשים נוספות שחלקן הסכימו לשבור את "מחסום השתיקה" וגוללו בפני החוקרים את מעשיו של החשוד, כיצד עשק אותן כלכלית ועבירות המין שביצע כלפיהן במשך השנים.

כמו כן, במהלך החקירה עלה כי החשוד השתמש בעת מעשי העושק ועבירות המין בקורבנותיו ששימש להן כאב רוחני בתהליך חזרתן בתשובה, באמתלה כי מדובר ב"מעשה תיקון", גם כשהיה מדובר בכלות ביום חתונתן.

עם התקדמות החקירה ולאחר נחשפו עוד קורבנות נוספות למעשיו של החשוד, הוארך מעצרו של החשוד מעת לעת בבית המשפט.

קראו גם:  צפו: אסיפת מחאה בפתח המרכז הרפואי העמק בעקבות אירוע אלימות נוסף

היום הוגשה נגדו הצהרת תובע בבית המשפט ומעצרו הוארך בשלושה ימים עד לתאריך 26.5 לטובת הגשת כתב האישום על ידי פרקליטות מחוז ירושלים, לצד בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

הרב משה יזדי. צילום: מתוך הפייסבוק

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן