בריאותמבזקים

מנכ״ל בי"ח הדסה: "להוציא צו הרחקה מיידי לבני המשפחות האלימים של המטופלים!״

ועדת הבריאות של הכנסת קיימה הבוקר (שלישי) דיון נרחב ודחוף בנושא, בראשותה של ח״כ עידית סילמן ובהשתתפות ח״כ מירב בן ארי יו״ר הוועדה לביטחון פנים בכנסת, גורמי הממשלה, משרדי האוצר, הבריאות ובטחון פנים ומנהלי מערכת הבריאות.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ יורם וייס, הדגיש: "מתן צו הרחקה מיידי לבני משפחה אלימים, שימנע מהם מללוות את בן משפחתם החולה, יסייע מאוד בידי גורמי האבטחה המקומיים בבתי החולים ובידי הצוותים המאוימים."

״צר לי שאני נמצא בישיבה הזו כאן היום כי לא היינו צריכים להגיע לזה״, אמר פרופ׳ וייס, והוסיף: "האירוע שהתרחש בהדסה הר הצופים בשבוע שעבר היה אירוע מטלטל אבל בהחלט יש רבים כמוהו ואנחנו כל פעם נפגשים מחדש ומופתעים מחדש מרמת האלימות, אבל חשוב להבין – אלו לא ארועים בודדים, אני זוכר לאורך השנים אירועים רבים, בהם גם קשים, ולצערי העוצמות רק הולכות וגדלות."

קראו גם:  בן 20 נפצע בינוני בתאונת דרכים בבאר שבע

פרופ' וייס אמר: "על מנת לסבר את אוזני הנוכחים, אציין כי במהלך שנת 2021 בלבד, נאלצו צוותי האבטחה בבתי החולים שלנו בהדסה עין כרם להתמודד עם מאות מקרי אלימות, בהם גם אלימות מילולית קשה, איומים וכמובן אלימות פיזית. 93 מקרים בהדסה הר הצופים, ו-205 מקרים הדסה עין כרם. זה מסכם את הכל, התמודדות יומיומית קשה מול אירועים שכנראה מחייבת אותנו לפעול במהירות למען הצוותים. כשאני הגעתי בבוקר מיד לאחר התקיפה בהדסה הר הצופים, מצאתי ביחידה צוות בפוסט טראומה. גברים ונשים שהרגישו שחייהם מאוימים במהלך ההשתוללות הקשה שארעה במקום בו הם מצילים חיים. באשר לפתרונות ולדרישתנו, ראשית לומר תודה למשרדי הבריאות, בטחון פנים, משפטים והאוצר, על קידום נושא הצבת נקודת משטרה בבתי החולים הציבוריים. זוהי נחלטה חשובה בעיקר בירושלים."

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-06-26 04:10:00

עוד אמר: "שנית, במסגרת ״אפס סובלנות לאלימות״ אני מבקש שבידי כוחות הביטחון ותהיה הסמכות לבצע צו הרחקה מיידי לבני משפחה, שבהמום מן המקרים הם אלו שמפעילים אלימות ואיומים כלפי הצוות."

לסיום דרש: "הבקשה השלישית היא לאפשר לבית החולים- למוסד עצמו, להיות הגורם שמגיש את התלונה במשטרה כי כיום נדרשת הגשת תלונה על ידי העובד המותקף – דבר שלא תמיד קל לעובדים לבצע בשל חשש מאוד גדול. הם מפחדים. כשבית החולים יוכל להגיש תלונה במשטרה, בשם הארגון בו בוצעה העבירה – נוכל לקדם את ההרתעה ואת הענישה באופן יעיל בהרבה״.

הדסה הר הצופים: אירוע אלימות קשה של בני משפחה של מטופל כלפי הצוות
צילום: דוברות הדסה
צילום: דוברות הדסה
צילום: דוברות הדסה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן