מבזקיםמשפטי/פלילי

במבצע ארצי: מעל 180 מיליון ש"ח נגבו מחייבי מס ו- 135 רכבים עוקלו

רשות המסים ערכה לאחרונה מבצע מע"מ ארצי נרחב , כחלק מהגברת הפעילות שלה במאבק בהון השחור ובסרבני המס. המבצע נערך על ידי משרדי מע"מ השונים ברחבי הארץ בשיתוף היחידה הארצית לאכיפת הגבייה, יחידות ניהול הספרים ומשטרת ישראל, ובמסגרתו טופלו כ-2,200 עוסקים שצברו חובות למע"מ, נגבו מעל 180 מיליון ש"ח, ועוקלו 135 רכבים.

לצד פעולות הגבייה נערכו גם ביקורות בקרב 169 עוסקים בענף המסחר במצברים ובצמיגים, ובענף שטיפת המכוניות. כך לדוגמא, הגיעו מבקרי החשבונות לחנות למכירת חלקי חילוף ומצברים לרכב באזור עכו, שם נמצאה קופה רושמת אשר לא הייתה פעילה. כשנשאל העוסק היכן נמצאים כספי המזומן שהתקבלו עבור מכירת הסחורה, ענה: "מה הבעיה? הכל בכיס" והוציא מכיסו את המזומנים. בעקבות הביקורת ספרי העוסק ייפסלו. בביקורת אחרת, בעסק למכירת צמיגים לרכבים בטייבה עלה במהלך בדיקת הקופה וחשבון הבנק כי העוסק לא הנפיק חשבוניות על סך 65,000 ש"ח בגין שיקים והעברות בנקאיות שהתקבלו. בעקבות הממצאים תבוצע לעוסק ביקורת מקיפה.

קראו גם:  תושב ירושלים נעצר בחשד שביצע מעשים מגונים בצעירה בעלת צרכים מיוחדים

בעסק לשטיפת מכוניות בפתח תקווה, נערכה ביקורת חוזרת לאחר שבביקורת קודמת שנערכה עלה, כי העוסק השמיד ראיות והסתיר מסמכים. במהלך הביקורת התברר כי, העוסק לא רשם הכנסות עבור שטיפת 21 רכבים ואף ניסה להסתיר מסמכים המעידים על כך. מחישובים שנערכו על בסיס תצפיות ודיווחי העוסק בפועל עולה כי קיימת העלמת הכנסות של כ-2 מיליון שקלים. התיק יועבר להמשך חקירה וביקורת מעמיקה במשרדי המע"מ. במהלך פעולות הגבייה והאכיפה, הגיעו עובדי מע"מ יחד עם עובדי היחידה הארצית לאכיפת הגבייה לעוסק בעבודות עפר באזור נתניה בעל חוב של כ-840,000 ש"ח למע"מ. במהלך הליכי האכיפה כנגדו, ניסה העוסק להבריח את רכבו הפרטי אך נתפס בטרם הצליח. בהמשך, לאחר שנתפסו גם מזומנים בסך של כ-120 אלף ש"ח, הסדיר העוסק את מלוא החוב.

קראו גם:  כהנא נפגש עם שקד בלשכתה והודיע לה כי אין בכוונתו להתפצל מימינה

מרשות המסים כי היא, "תמשיך בפעולות האכיפה כנגד חייבי המס בכל רחבי הארץ ובכלל זה פעולות חקירה, ביקורות בבתי עסק ועוד, וזאת במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים ואת ההרתעה."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן