מבזקיםצבא וביטחון

נתפסה חוליית טרור של חמאס שתכננה לבצע פיגועים ולהתנקש בחבר כנסת

בחקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית של מחוז ירושלים במשטרת ישראל הותר הבוקר (שלישי) לפרסום כי נחשפה בתחילת חודש אפריל 2022, התארגנות טרור של פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושלים, אשר תכננו לבצע פיגועים לעבר יעדים ישראליים במתווים שונים וזאת באמצעות מספר חוליות נפרדות.

בין השאר, תכננו החשודים לבצע פיגועי ירי לעבר יעדים ישראלים ודמויות ציבוריות, לרבות כוונה לפגוע בח"כ איתמר בן גביר. עוד עלו כוונות לייצור מטעני חבלה לממש פיגוע חטיפת חיילים ועוד.

אחת מן החוליות אף רכשה רחפן לטובת חימושו ומימוש פיגוע באמצעותו, לעבר הרכבת הקלה בירושלים.

על פי העולה בחקירה בשב״כ והמשטרה, חוליות אלו פעלו בהובלת רשיד רשק, פעיל חמאס בולט תושב העיר העתיקה בירושלים, אשר במקביל לפעילותו זו, תכנן יחד עם מנצור צפדי, פעיל חמא"ס מאבו תור, פיגוע ירי או התאבדות בירושלים.

קראו גם:  המסלול הוסת בשל איומים על חיי המשתתפים, בג"צ יכריע אם יחזור לתוואי המקורי

בנוסף, התברר בחקירה כי חברי החולייה תכננו להסתתר בחברון או בג'נין לאחר מימוש הפיגועים אותם תכננו.

עוד עלה בחקירה בשב״כ ובימ״ר ירושלים במשטרה כי רשיד רשק הקים מערך של פעילים בירושלים שמטרתו- ביצוע הפרות סדר בשכונות מזרח העיר ובהר הבית במהלך חודש רמדאן האחרון, במטרה לערער את היציבות בהר הבית ובירושלים. בתוך כך, העבירו הפעילים זיקוקים רבים וכן דגלים וסרטי חמאס לשכונות מזרח העיר ולהר הבית לשימוש בעת הפרות הסדר במהלך חודש רמדאן.

כאמור, מחוז ירושלים במשטרה ושב״כ עצרו חמישה חשודים, פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושלים ובמהלך החקירה אף נתפסו הרחפן שהיה מיועד לביצוע פיגוע המטען ברכבת הקלה, מצלמה שיועדה לצילום החטופים, כספים וכן ציוד ארגוני של חמאס.

קראו גם:  בנט הכריז: לא אתמודד בבחירות הקרובות

היום יוגשו נגד המעורבים כתבי אישום חמורים ע״י הפרקליטות.

משירות הבטחון הכללי ומשטרת ישראל נמסר כי ימשיכו לפעול בנחישות על מנת למצות את הדין בחומרה מול המעורבים בכל פעילות טרור בכלל ובעיר ירושלים בפרט.

הרחפן שנתפס והחשודים. צילום: דוברות המשטרה

יצוין כי לאחר התגברות האיומים נגד בן גביר יחידת עוז של משמר הכנסת מאבטחת את בן גביר 24/7.

יו"ר עוצמה ח"כ בן גביר מגיב: "מילים יכולות להרוג. זה לא סוד שבמשך כל החודשים האחרונים לפיד ובנט מסיתים נגדי. כך לדוגמא לפיד קרא לי צאצא של יגאל עמיר ובנט מנסה להוציא אותי מתחום הלגיטימיות. עיתון הארץ מקדיש כל בוקר טור נגדי – על אנשי השמאל לדעת שמילים יכולות להרוג!!"

קראו גם:  הוארך מעצרו של המחבל שניסה לדקור שוטר בעיר העתיקה בירושלים

ח"כ בן גביר הוסיף: "מודה לכוחות הביטחון שסיכלו את נסיון הפגיעה בי, ומצפה שימשיכו לחקור את מאות קריאות ההסתה נגדי ולהעמיד לדין את המסיתים, המאיימים ושולחיהם. לא ארתע מאיומים וכוונות חיסול ואמשיך לפעול במאבקי הצודק למען עם ישראל".

ח"כ איתמר בן גביר. צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן