מבזקיםפוליטי / מדיני

יו"ר ועדת החוץ והביטחון: "נתניהו – 'אבי הפצצה האיראנית' ומחבל 'ממדים ללימודים'"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חה"כ רם בן ברק, תקף לפני זמן קצר (שני) בנאומו במליאה את חברי הכנסת ממפלגת הליכוד ואת ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו.

בפתח דבריו תקף יו"ר הוועדה את חברי הליכוד על כוונתם להצביע נגד הצעת החוק 'ממדים ללימודים': "אדוני היושב ראש, אתה יודע שבחרתי להיכנס לפוליטיקה עשיתי את זה כי באמת ובתמים כי חשבתי שיש דברים שהם מעל לפוליטיקה. חשבתי שיש דברים שהם מעל כל מחלוקת; חשבתי שיש דברים שהם הבסיס לכל מה שישראלי בעיננו. אבל מסתבר שהייתי נאיבי. אני לא האמנתי שיכול להיות מצב שחברי הליכוד יתקעו סכין בגב לוחמי צה"ל. איזה נאיבי אני; תאמינו לי שלא האמנתי. לא האמנתי שהליכוד יהיה נגד חוק שאין צודק ממנו. לא האמנתי שהליכוד יהיה נגד עשרות אלפי לוחמות ולוחמים שחוק "ממדים ללימודים" הוא עבורם, ובשבילם. לא האמנתי שחברי כנסת ששירתו בעצמם כלוחמים וכקצינים בכירים מסוגלים להפנות עורף לדור הנהדר שעכשיו נלחם עבורנו. איזה נאיבי אני. חשבתי שברגע האמת יקום האלוף יואב גלנט ויפגין אומץ; חשבתי שרב סרן, הצנחן – ניר ברקת יסתער ויצביע בעד החוק; חשבתי שהטיס יואב קיש ינסוק מעל הפוליטיקה הקטנה והוא יהיה בעד הלוחמים. מודה – טעיתי. תחשבו על זה רגע, אלו הם הלוחמים של כולנו, אלו הלוחמים שהצביעו ליכוד, אלו שהצביעו יש עתיד, וש"ס, העבודה וכחול לבן, מרצ והציונות הדתית. אלו הלוחמים של כולנו, שכשהם נלחמים הם לא שואלים אם המפלגה שהצביעו עבורה היא בממשלה."

קראו גם:  נורבגיה: שני בני אדם נהרגו ו-14 נפצעו באירוע ירי במועדון להט"ב באוסלו

"נדמה לכם שאכפת להם עכשיו מענייני קואליציה ואופוזיציה שהם תופסים קו בגבול לבנון או מבצעים מעצרים באיו״ש? מה אתם עושים? את מי אתם דופקים? אני אגיד לכם את מי: את אושרי – המגיסט מגולני; שני – לוחמת מג״ב; את שי – הקשר מגבעתי, אייל – המ"כ בצנחנים, רותם – לוחמת קרקל; ואלפי גיבורות וגיבורים אחרים שהתגייסו לקרבי, אלו שמתאמנים ונלחמים עבורנו, ואתם, באיזה חשבונאות של פוליטיקה קטנה יורקים להם בפרצוף. בשביל זה הלכת לפוליטיקה גלנט? בשביל להיות נגד לוחמי צה"ל? ואתה קיש, באמת? בשביל זה? בשביל למנוע מהלוחמים שלנו מלגת ללימודים? ניר ברקת, הכומתה האדומה שלך סמוקה מרוב בושה עכשיו, ככה חינכו אותך בצנחנים? ולא משנה כמה תצעקו, לא משנה כמה ספינים תנסו למכור, כל המדינה רואה לכם, כל המדינה רואה אתכם. השאלה היא איך אתם מסוגלים להסתכל בראי מחר בבוקר? איזה נאיבי הייתי לחשוב שברגע האמת תתעלו על עצמכם, מעולם לא התביישו רבים כל כך במעטים כל כך!"

קראו גם:  גנץ: עושים צדק עם לוחמי צד׳׳ל. הממשלה תאשר מחר...
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

"אדוני היושב ראש, בל כשאני מסתכל על הצד הימני של המליאה אני רואה את הליכוד, ומי שעומד בראשו ושום דבר כבר לא מפתיע אותי. אני מסתכל עליך ביבי, סליחה חבר הכנסת נתניהו, וההתנהלות חסרת האחריות שלך למול פרויקט הגרעין האיראני – החל בנאום המיותר שלך בקונגרס, מאחורי גבו של נשיא ארה״ב, שגרם לנו לנזק ונתק עם המפלגה הדמוקרטית; לניתוק מההשפעה שלנו על שיחות הגרעין והיכולת של המערב לקבל הסכם שיכל להיות יותר טוב; עבור לאובססיה, שאני חייב להגיד, לי היא בלתי מוסברת, של דחיפת ממשל טראמפ לסגת מהסכם הגרעין ללא בניית חלופה אחרת. כל זאת ועוד, הובילו את האיראנים להיות הכי קרובים מאי פעם בהיסטוריה לפצצה גרעינית. אתה אדוני, כן אתה – הוא אבי הפצצה האיראנית. לא יעזרו לך כל הספינים והשטיקים, בסופו של יום מי שתרם הכי הרבה לכך שהאיראנים יהיו קרובים לפצצה גרעינית והכי קרובים, למרות מאמצים מבצעיים ומודיעיניים שעולים על כל דמיון, לפצצה, זה אתה. כל זאת בגלל שיקולים פוליטיים ומפלגתיים. כך גם בחוק ״ממדים ללימודים״ – אותו דבר."

קראו גם:  תינוקת בת שנה נחבלה בראשה ביישוב בגליל המערבי, מצבה אנוש

"הביבי אותו הביבי. רק שהפעם הפגיעה היא בחיילים ובחיילות הלוחמים של צה״ל. אתה זורע חול בעיני הציבור ומוכר ספינים ושטיקים שכאילו רק אם יהיה מימון של 100% אתם תתמכו. איפה היית 13 שנה? מי הפריע לך להעביר 100% מימון לחיילי צה״ל? אפילו לא חשבת על זה. אנחנו בשנה עשינו מה שלא עשית עבור חיילי צה״ל במשך 13 שנה – למי אתה בא לספר סיפורים? לא יעזרו לך גם נאומים למצלמה עם גנרלים שותקים ומושתקים שבהם אתה מבטיח שבעתיד אתה תממן מלגות לחיילים לוחמים. חבל שאתה מבטיח משהו שלא קרה וגם לא יקרה. הליכוד בראשותך לא יחזור להיות בשלטון. מפאת כבודך לא אמנה פה את רשימת ההבטחות שלך שאותם לא קיימת. ואם אי פעם, חס וחלילה, תחזרו לשלטון, למגינת ליבם של רובנו – אזי מה מפריע לכם להסכים עכשיו למימון של 66% ושתגיעו לשלטון תשלימו את המימון ל-100%. חברי חברי הכנסת, אם נשאר לכם איזשהו קמצוץ של כבוד עצמי, לא כלפיכם, אלא לפחות כלפי חיילות וחיילי צה״ל, תעשו את הדבר הנכון ותפסיקו להתרפס כלפי מי שהוא המכשול הכי גדול ליציבות פוליטית במדינת ישראל."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן