מבזקיםפוליטי / מדיני

אייכלר זעם בכנסת: "באיזו מדינה באירופה כולאים יהודים שעות בחניונים בלי מים ושירותים" | צפו

ח"כ ישראל אייכלר מסיעת יהדות התורה נאם הערב (שני) במליאת הכנסת אחרי נאומה של נשיאת הפרלמנט האירופי. הוא התייחס לדבריה על האנטישמיות שעדיין קיימת באירופה, על בתי הכנסת וסמלים יהודיים שעדיין משמשים יעד למתקפה אנטישמית.

צילום: אתר הכנסת

בפתח דבריו פנה לנשיאת הפרלמנט האירופי ואמר: "אבקש להפנות שאלה לנשיאת הפרלמנט: באיזו מדינה באירופה שלאחר המלחמה יתכן ששוטרים ינעלו רכבת של אוטובוסים עם אנשים נשים וטף, על לא עוול בכפם ב"תחנות ויסות", רק בגלל שקנו כרטיסים למירון, להכניס אותם שעות ארוכות בחניונים, בחושך ובחום, בלי לתת להם לאכול ובלי מים ושירותים. ואחר כך להעביר אותם עוד תחנת ויסות, ועוד תחנה, בשעה שבמירון היה ריק לגמרי. עצם האקט לקחת אנשים חפים מפשע, לא זינזנה של אסירים אלא אלפי אנשים ישרים באוטובוסים ולכלוא אותם בצורה בלתי אנושית, האם יש עוד אוכלוסייה אחרת שמישהו היה מעז להתנהג איתה ככה, באירופה, או פה בארץ?! זו שאלה שאני מעלה לסדר היום, ואני רוצה שלא נשכח את זה כל זמן שלא יתנו את הדין כל המעורבים".

קראו גם:  חשוד פלסטיני ניסה לדקור לוחמי מג"ב במהלך פעילות מבצעית - וחוסל

ח"כ אייכלר התייחס לסחטנות הקואליציונית לדבריו: "כאשר יש פרי עץ הדר מלא מיץ על השולחן, והמשרת סוחט את הפרי כדי להרוות את העשיר הסועד, וזורק את הקליפה לעניים שמנסים לסחוט את הטיפות האחרונות, מי הוא הסחטן? זה שיש לו את כל המיץ – 400 מיליארד שקלים בתקציב, או זה שיש לו כמה שקלים, טיפות אחרונות, בשביל ילדים קטנים, בשביל מערכת רווחה ודיור. הערבים הבינו איך לנצל את המצב הפוליטי כדי לקבל מה שמגיע להם. אבל אותם שרים, אותה ממשלה, שהייתה תוקפנית ביותר כלפי כל טיפה שהחרדים קיבלו לילדים ולרווחה, הם טענו שזו סחטנות ושוחד פוליטי. אמר לי פעם עיתונאי בכיר שלא מגיע לחרדים לא מים, לא חשמל, אמרתי לו שאנחנו משלמים על זה. הוא אמר: אוויר לא מגיע לכם!"

קראו גם:  ועדת הכנסת אישרה פה אחד את הפילוג של סיעת ימינה

לסיום, אמר: "במשך שנים רבות הרגילו את הציבור בישראל שכל מה שהחרדים צריכים למחייתם, כולל עצם הזכות לגדל משפחה ברוכת ילדים, זה סחטנות. יש אין ספור דוגמאות. אותם שרים ומשפטנים לא מתביישים בשעה שהם מחלקים מיליארדים לאוכלוסייה הערבית. הם שותקים כאשר מחלקים פה כסף על בסיס פוליטי. אבל כאשר החרדים יחזרו לשלטון, על כל פרוטה שיקבלו יקומו כל היועצים המשפטיים האנטישמים, שמנעו בעבר כל תקציב לחרדיים ויזעקו "שוחד והפרת אמונים".

צילום: ערוץ הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן