מבזקיםצבא וביטחון

גנץ בניו יורק: "יש חשיבות עליונה שנמשיך לחזק את הקשר האסטרטגי בין ארה"ב וישראל"

שר הביטחון בני גנץ השתתף אמש (ראשון) באירוע "קהילה מחבקת משפחות שכולות" בבית הכנסת "פארק איסט" בניו יורק כחלק מפרויקט שמטרתו לחזק את הקשר עם אלפי בני משפחות שכולות המתגוררים בחו"ל. האירוע התקיים בהובלת אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון וההסתדרות הציונית העולמית.

שר הביטחון גנץ אמר בטקס: "אני מתרגש כי נמצא איתנו כאן נעם גרשטיין, אחיו של ארז, שהיה אחי לנשק ונפל בלבנון. נשאתי את ארונו של ארז בלוויה ותמונתו מלווה אותי לאורך כל השלבים בקריירה הביטחונית שלי. הסיפור של פרויקט "קהילה מחבקת משפחות שכולות", מכבד את הסיפורים של כל הנופלים, לא משנה מאיפה הם באו ואיפה נמצאות המשפחות ואני מברך על כך. הסיפורים של כל הנופלים – מחוברים בקו אחד"

קראו גם:  גנץ: עושים צדק עם לוחמי צד׳׳ל. הממשלה תאשר מחר...
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

עוד אמר שר הביטחון: "יש לנו אחריות לזכרון הנופלים, ויש לנו אחריות להמשיך את מורשתם ולהגן על מדינת ישראל מול כל האיומים. אנו נמצאים בגל טרור שגבה את חייהם של 20 בני אדם. אנחנו לא נפסיק לפעול, ונצוד כל טרוריסט, בכדי למנוע פגיעה באזרחי ישראל ובמדינת ישראל. נעשה זאת כשאנחנו מאוחדים. מול האתגרים הביטחוניים יש לנו גם את הגיבוי החזק של בעלת בריתנו הטובה והמשמעותית ביותר ארה"ב. יש חשיבות עליונה שנמשיך ונחזק את הקשר האסטרטגי בין המדינות ובין מערכות הביטחון, וכך אנו עושים גם בימים אלו".

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

האירוע התקיים במעמד: חברת הקונגרס האמריקאי קרולין מלוני, שר התפוצות נחמן שי, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק אסף זמיר, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית והסוכנות היהודית בפועל יעקב חגואל, נספח צה"ל בארה"ב אלוף הדי זילברמן ,סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון אריה מועלם, יו"ר ארגון יד לבנים הארצי אלי בן שם ויו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל תמי שלח.

קראו גם:  90 אלף מטיילים פקדו השבת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן