מבזקיםפוליטי / מדיני

הזיג זג של רינאוי- זועבי: הודיעה רשמית על חזרתה לקואליציה

שר החוץ ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ח"כ ג'ידא רינאוי זועבי (מרצ), ראש עיריית נצרת עלי סאלם וראשי רשויות מקומיות ערביות הצהירו לפני זמן קצר (ראשון) , לאחר לחץ כבד שהפעילו, על חזרתה של רינאוי זועבי לקואליציה.

שר החוץ יאיר לפיד אמר: "אני מקבל את ח"כ רינאוי זועבי בחזרה לקואליציה, ניהלנו שיח פתוח, גלוי, שקול על הצרכים האמיתיים של החברה הערבית גם איתה וגם עם ראשי הרשויות שאני מודה להם שבאו והתגייסו. שמנו מאחורינו את הוויכוח הזה וחוזרים לעבודת הממשלה."

ח״כ רינאוי זועבי אמרה: "אני באתי וצמחתי מהרשויות המקומיות הערביות עכשיו אני בכנסת כדי להיטיב עם החברה הערבית. אחרי לחץ עצום של ראשי הרשויות הערביות שהפנו אליי ושהם מבינים את המשמעות של הפרישה שלי מהקואליציה אני הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד ואני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת. לכן מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות."

קראו גם:  חניוני החופים חוקוק צפון וסוסיתא בכנרת נסגרו עקב עומס

עלי סלאם, ראש עיריית נצרת, הוסיף: "אנחנו באנו לתמוך בחברת הכנסת רינאוי זועבי בגלל שאכפת לנו ממנה ואכפת לנו מהחברה הערבית ומהמדינה. לא יכולנו לעמוד מרחוק בלי לשבת איתה ולהחזיר אותה לממשלה. לא ניתן לאף אחד לפרק את הממשלה. ישבנו איתה במשך ימים עד ששכנעו אותה והנה אנחנו יושבים כאן עם מ״מ ראש ממשלת ישראל."

ח"כ איתמר בן גביר הגיב: "הממשלה המושחתת בראשות בנט קונה את קולות תומכי הטרור כמו חברת הכנסת זועבי כדי לייצב את הקואליציה שבגדה בבוחריה. בנט הוא ראש ממשלה בלי בוחרים שאיבד את הבושה, איבד את הערכים ואיבד את הציבור שמאס בו ומוכר את המדינה לגורמים הכי קיצוניים".

קראו גם:  חולצו בשלום שלושה נערים שאיבדו את דרכם בשמורת הטבע נחל כזיב
ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן