מבזקיםצבא וביטחון

סגן הרמטכ"ל ביקר בבתי סוהר ביטחוניים: "צברנו את הניסיון המבצעי לסכל איומי תת קרקע"

סגן הרמטכ"ל, האלוף הרצי הלוי, ביקר היום (ראשון) בבתי הסוהר הביטחוניים 'נפחא' ו'רמון'. במהלך הביקור, שמע סגן הרמטכ"ל סקירה מבצעית על האתגרים העומדים בפני פיקוד שב"ס וקיים שיחה פתוחה עם חיילות וחיילי חובה המשרתים כסוהרי בטחון בבתי הסוהר הביטחוניים.

סגן הרמטכ"ל הלוי אמר: "אני מברך על הביקור הזה ומודה לנציבה פרי וסגל הפיקוד על האירוח. עולם הכליאה והאסירים הביטחוניים משפיע עלינו פנים וחוץ. המעצרים שאנו מבצעים במסגרת הפעילות המבצעית שלנו מצריכים מאיתנו ללמוד ולהכיר את תנאי הכליאה, מה המשמעויות של עצירים הנשלחים לבתי הסוהר, מה חווה אסיר שנמצא כאן ואיך הוא יוצא ממתקני שב"ס. בעולם תת הקרקע, לקח לנו זמן וצברנו את הניסיון המבצעי לסכל אירועים מבצעיים בתווך זה. העניין דורש מיומנות ואמצעים טכנולוגיים עם יכולות ניתוח ומוכנות מבצעית."

קראו גם:  הותר לפרסום: כוחות צה"ל סיכלו ניסיון הברחת אמל"ח ונשק באזור ים המלח
צילום: דוברות שב"ס

רב גונדר פרי אמרה: "את הביקור הזה ניסינו לתאם למעלה משנה, בעוד הכרנו כאשר שימשתי כמפקדת מחוז דרום בשב"ס ואתה אלוף פיקוד הדרום. אני מודה לסגן הרמטכ"ל ולצה"ל על ההירתמות הבלתי רגילה שסייעתם לנו באירוע 'גלבוע' והשלכותיו המבצעיות. כל בקשה שלנו נענתה ובעזרתכם הקמנו ענף תת קרקע ייחודי ומקצועי שיתמודד עם סוגיית איום התת קרקע במתקני שב"ס וישב תחת חטיבת המודיעין. הקמת הענף מלווה בהכשרות מקצועיות של יחידת יהל"ם בצה"ל ובהצטיידות טכנולוגית משמעותית.

צילום: דוברות שב"ס

הנציבה התייחסה בדבריה גם לוועדת תא"ל במיל' גיא חסון שהוקמה לבדיקת תנאי השירות של המשרתים בימ"לים (יחידות מחוץ לצה"ל): "אני שמחה שהדו"ח מצא את גורמי המקצוע בשב"ס ערוכים וקשובים לחיילות וחיילי החובה הנמצאים במתקנים הבטחוניים שלנו. יחד עם זאת, לצערי אנחנו עומדים על 80% גיוס בתקני סוהרי החובה. כמעט 70% משרתים במחוז דרום מתוך מוטיבציה גבוהה ועל הצד הטוב ביותר."

קראו גם:  שלוש נשים מואשמות בתקיפת חסרי ישע בגן בו שימשו כמטפלות
צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס


הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן