מבזקיםמשפטי/פלילי

הממשלה אישרה: יוקמו בתי משפט קהילתיים חדשים

במסגרת החלטה רחבה בעניין אימוץ המלצות הצוות לבחינת חלופת עונשי מאסר שהביא סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער, שאושרה הבוקר (ראשון) בממשלה, הוחלט על הרחבתם של בתי המשפט הקהילתיים בישראל.

בתי משפט קהילתיים חדשים יוקמו עוד השנה בעכו ובכפר סבא. בירושלים יורחב בית המשפט הקהילתי באופן כזה שיגדיל ב-50% את כמות התיקים שיטופלו בבית משפט זה. במהלך 2023-2024 יוקמו בתי משפט נוספים בחדרה, נתניה, טבריה, קריית שמונה, בית שמש, אשקלון, ראשון לציון. כמו כן, תורחב בשנים אלו פעילותם של בתי המשפט הקיימים.

תכלית ההפניה של נאשמים לבית משפט קהילתי היא לשקמם, למנוע הישנות ביצוע עבירות ולמנוע את תופעת ״הדלת המסתובבת״ הבאה לידי ביטוי במאסרים חוזרים ונשנים.

קראו גם:  90 אנשי עסקים מהדת הג'יינית בהודו הגיעו לביקור בישראל

כמו כן, במסגרת ההחלטה אושרו ההמלצות לחלופות לעונש המאסר. ההחלטה מבקשת לצמצם את השימוש בעונשי מאסר בבתי הכלא בעבירות קלות באמצעות שימוש בחלופת מאסר.

ההחלטה גובשה בעקבות המלצות הצוות הבין משרדי לבחינת חלופות לעונש המאסר בראשות המשנה ליועצת המשפטית לממשלה (משפט פלילי), עו״ד עמית מררי.

בדיון הובהר ע״י שר המשפטים גדעון סער כי לא מדובר בפשיעה החמורה, עליה צריכה להיות ענישה חמורה ומרתיעה. כמו כן, עמד שר המשפטים בדיון על הצורך להגדיל את היקף מקומות הכליאה בישראל בראיה מיידית ובראיה עתידית.

צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ/דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן