בריאותמבזקים

לא מוותרים על אף מטופל: קשיש בן 88 עבר ניתוח לב פתוח בהצלחה

"אין לי מילים להודות לצוות המופלא של המחלקה בכרמל, הם לקחו סיכון מאוד גדול בניתוח שלי, אבל אני שמח ומודה להם מכל הלב, הם פשוט הצילו את חיי". כך סיפר השבוע מאיר גולן כשהוא יושב ומחייך במיטתו במחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי כרמל.

מאיר גולן חגג את יום ההולדת ה- 88 שלו במחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל. הוא לא האמין במתנה המיוחדת שיקבל ליום ההולדת, לב חדש וחיים חדשים.

"זה קרה לי פתאום באחד הלילות", מספר מאיר. "פתאום הרגשתי קור גדול והתחלתי לרעוד בכל הגוף, הרגשתי שאני מאבד שליטה ולא יכולתי לצעוד אפילו 2 צעדים"

רות אשתו של מאיר פינתה אותו במהירות עם ניידת טיפול נמרץ לחדר המיון של כרמל שם התחיל צוות המיון בשורת בדיקות וייצב את מצבו של מאיר.
לאחר בדיקות אולטרסאונד ואקו של הלב הועבר מאיר להמשך טיפול במחלקה הגריאטרית של ביה"ח.

ד"ר דרור לוינר רופא ומנתח בכיר במחלקה לניתוח לב מספר: "בערב חג שני של פסח קיבלתי טלפון מפנימית א' 1 לגבי מטופל שהיה מאושפז בגריאטריה, לאחר מכן במחלקת קורונה, וכעת הוא עם זיהום על המסתם המיטרלי שעכשיו סיים בדיקת אקו שהדגימה החמרה בזיהום וחור במסתם. כששאלתי לגילו אמרו לי מהמחלקה שהוא בן 88. אני פטרתי את העניין ואמרתי לצוות כי "בגיל 88 לא מנתחים חולה עם זיהום על המסתם, זה לא יגמר בטוב".

קראו גם:  אדם הגיע לרכבו וזיהה שהוא נפגע - השוטרים גילו כי אירע פיצוץ ברכב

תוך כדי הדיבור עם הצוות מקבל ד"ר לוינר את בדיקות הדם החדשות של מאיר ואת תוצאות בדיקת האקו. ד"ר לוינר מזהה החמרה אקוטית בבדיקות והוא מחליט ללכת ולראות שוב את החולה מקרוב.

"החלטתי לרדת ולראות את החולה שעדיין היה ביחידת האקו ואת משפחתו. גיליתי משפחה תומכת ומבינה שהסבירה לי כי למרות גילו מאיר הוא איש עצמאי לחלוטין, נוהג ושהוא אפילו עדיין מעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה לנכדים שלו. כאן היה לי ברור שלמרות גילו של מאיר אסור לנו לוותר ושכדאי להתקדם לניתוח מציל חיים. לכולנו היה ברור כי ללא הניתוח, מאיר לא יחזיק מעמד עוד הרבה זמן".

המנותח מאיר גולן. צילום: אלי דדון

שעון העצר המתקתק ומצבו הקריטי של מאיר הריצו את הצוותים של כרמל לפעול בשיא המהירות להצלת חייו.

קראו גם:  המשטרה: כוחות משטרה גדולים פשטו לפנות בוקר על כפר כנא ועצרו עשרות חש...

כל צוות חדר ניתוח הוזנק מהבית ובמקביל נערכה התייעצות עם מנהל המחלקה ד"ר שרוני ומנהל המחלקה הקרדיולוגית פרופ' אבינעם שירן. לאחר שהושגה הסכמה ונפלה ההחלטה התקדמו צוותי המחלקה לחדר ניתוח.

ד"ר שרוני והאח אכרם במחלקה לניתוחי לב. צילום: אלי דדון

בניתוח ארוך ומורכב שערך מעל 7 שעות, מגלה המנתח ד"ר לוינר כי המסתם המודלק של מאיר הרוס לחלוטין והוא מבצע החלפה מלאה של המסתם המיטרלי בתותב ביולוגי.

המסתם מוחלף, בית החזה של מאיר נתפר ונסגר בעדינות ובמקצועיות ולבו של מאיר חוזר לפעום.

"כדי להגיע לתוצאות טובות כאלה בניתוח, ובעיקר כדי להגיע להחלטה הנכונה, היינו חייבים כאן צוות סופר מקצועי ואיכותי", אומר ד"ר לוינר. "היה כאן שילוב כוחות מנצח של מחלקות ומומחים מכל דסיפלנות בית החולים שרק יחד בכוחות משותפים הצלחנו להציל את חייו של החולה".
בהחלטה ובטיפול המוצלח במאיר היו שותפים צוותים מקצועיים רבים בהם צוותי ומומחי: המחלקה הגריאטרית, מחלקת קורונה, פנימית א' 1, מחלקת הרדמה וטיפול נמרץ מעבדות ביה"ח המחלקה הקרדיולוגית וכמובן המחלקה המנתחת המחלקה לניתוחי לב וחזה ומחלקות נוספות.

קראו גם:  המשטרה סיכלה רצח בצפון: חמישה חשודים נעצרו, שניים מהם חמושים

"הקו המנחה שלנו במחלקה הוא לא לוותר ולהילחם על כל חולה וחולה", אומר מנהל המחלקה ד"ר ארז שרוני. "גם במקרה של מאיר היתה כאן נחישות ומלחמה בלתי מתפשרת במצב. ולמרות הסיכונים הרבים, הגיל, ומצבו המורכב של החולה אני שמח שהצלחנו" .

צוות המטפלים. צילום: אלי דדון

ומאיר? הוא מתאושש יפה במחלקה לניתוחי לב, מתחזק ובקרוב יעזוב את המחלקה לשיקום. "הצוות כאן במחלקה הוא צוות יוצא מן הכלל באיכות ובמקצועיות שלו", אומר מאיר.

"אני האמנתי בד"ר לוינר ובפתרון שהוא הציע לי, וכולי תודה לו ולכל הצוות הסיעודי הנהדר של המחלקה. לאורך כל הדרך הצוות תמך בי הסביר כל דבר והייתה לי את התחושה באני נמצא בידיים הכי טובות. גם מאוד מצא חן בעיניי במחלקה השילוב המיוחד של עובדים וצוותים יהודים וערבים, לראות את כולם עובדים יחד בהרמוניה כשטובת והצלחת החולה לנגד עיניהם זה ממש חימם לי את הלב", סיפר בהתרגשות.

ד"ר לוינר ומאיר גולן. צילום: אלי דדון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן