חדשות הארץמבזקים

סוף עצוב לחיפושים: בן 15 שנעדר סמוך למאגר מים אותר ללא רוח חיים

לאחר שעות של חיפושים, שהחלו בשעות הבוקר, נמצא לפני זמן קצר (שישי) הנער בן ה- 15 שנעדר סמוך למאגר מים באזור צומת שוקת שבדרום.

הדיווח התקבל במד"א בשעה 11:02 ולמקום הוזעקו כוחות רבים ובהם גם יחידת החילוץ "להבה" של שירותי הכבאות וההצלה.

במקום בוצעה הערכת מצב של מפקד האירוע, טפסר משנה משה עמר, יחד עם מפקד יחידת להבה וכוחות משטרה. היחידה לחילוצים מיוחדים של תחנת ב״ש בשיתוף יחידת החילוץ הארצית ״להבה״ החלו בסריקות באזור המאגר. צוותי החילוץ החלו בפעולות חיפוש וסריקה באגם באמצעות סירות מעל פני המים.

במקביל, צוללי חיפוש והצלה של יחידת ״להבה״ בפיקודו המשימתי של מפקד היחידה סגן טפסר דורון אלמשלי החלו בסריקות צלילה בתוך מי המאגר. זאת במקביל לסריקות שבוצעו באמצעות גלאי תת מימי שברשות היחידה. כמו כן צוין כי המאגר בנפח של 80,000 קוב, מי המאגר עכורים והראות מוגבלת.

קראו גם:  מנכ"ל פייזר ביקר בישראל במשרדי Aion Labs בפארק המדע ברחובות

הנער אותר על ידי צוללי היחידה והוא נמשה ממאגר המים והועבר אל כוחות הרפואה במקום כשהוא ללא רוח חיים. רופא קבע את מותו.

ד"ר אנטולי פלומבוים רופא משטרתי ומתנדב מד"א סיפר: "בשעות הבוקר התקבל דיווח על הנער שנעדר במאגר המים. לאחר שעות רבות של חיפושים הוא אותר מחוסר הכרה במים וחולץ. ביצעתי בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ונאלצתי לקבוע את מותו."

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, זהו מקרה הטביעה השלישי מתחילת שנת 2022 שהסתיים במוות. בשנת 2021 טבעו למוות 19 ילדים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים ציינה כי "העונה החמה רק בראשיתה וכבר אנחנו עדים לטביעת נער במאגר מים. בשבוע הקרוב נציין את שבוע בטיחות הילד בסימן קיץ בטוח ומניעת טביעות. זה הזמן לכולנו – הורים, בני נוער וקובעי מדיניות – לפעול יחד כדי להעלות מודעות לסכנות ולהנחיות הבטיחות למניעה כדי שנעבור את הקיץ בשלום".

קראו גם:  יבואן נעצר בחשד להעלמת מס של כ-10 מיליון ש"ח
צילום: מתנאל בושרי – דוברות כב״ה דרום
צילום: מתנאל בושרי – דוברות כב״ה דרום
צילום: מתנאל בושרי – דוברות כב״ה דרום
צילום: מתנאל בושרי – דוברות כב״ה דרום
צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן