מבזקיםפוליטי / מדיני

פרישת ח"כ רינאווי זועבי מהקואליציה: בליכוד חוגגים, במרצ הופתעו

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ יריב לוין, הגיב היום (חמישי) לפרישת ח"כ רינאווי זועבי מהקואליציה: "ממשלת החידלון והכישלון של בנט ולפיד הפכה היום לממשלת מיעוט בכנסת. בנט נכשל בכלכלה, בביטחון, בכל תחום. עכשיו ברור לכולם שהממשלה איבדה את זכות הקיום. אנחנו נחליף במהרה את הממשלה הרעה והכושלת הזאת בממשלה טובה למדינת ישראל ולאזרחי ישראל."

במכתב ששלחה כתבה ח"כ רינאווי זועבי: "לצערי הרב בחודשים האחרונים ומתוך שיקולים צרים של פוליטיקה, ראשי הקואליציה העדיפו לשמר ולחזק את הצד הימני שבה. שוב ושוב ראשי הקואליציה העדיפו לנקוט בעמדות ניציות, נוקשות וימניות בסוגיות יסוד חשובות מאין כמותן לכלל החברה הערבית – אל אקצא והר הבית, שייח‘ ג‘ראח, מפעל ההתנחלויות והכיבוש, הרס הבתים והפקעת הקרקעות ביישובים הערביים בנגב, וכמובן חוק האזרחות".

קראו גם:  'השומרים בני ברק': נעצר חשוד בגניבת מספר רב של קורקינטים ואופניים חשמליים

עוד כתבה: "נתקלתי באטימות מוחלטת כלפי הצרכים האמיתיים של הישובים הערביים בדגש על תחומי פיתוח הרשויות המקומיות, סוגיות הדיור, התעסוקה והחינוך".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד בירך על פרישתה: "יש אנטי ציוניים כמו זועבי, שאפילו כשיש בידיהם ממשלה אנטי ציונית על מלא, קשה להם. האמת, היא צודקת. זו ממשלה בלי שום ערכים. מכרו את הכל, מימין ומשמאל, בשביל כבוד ושררה. בזכות רשב"י, מגיעים אלינו ימים שבהם אנטי ציוניים עוזרים ליהודים להיפטר מהממשלה הרעה הזו. הרבה שלוחים למקום".

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, אמר: "אין קיום לקואליציה שתוקפת לוויות, נותנת לכהניסטים לצעוד בירושלים המזרחית, מעמיקה את הכיבוש ומתעמרת בערבים בנגב. רוב הציבור רוצה שותפות אבל בשביל שזה יקרה הרוב השפוי חייב להפרד מהימין הקיצוני ולבנות עם החברה שלנו שותפות אמיתית שמבוססת על שלום ושוויון. לא נהיה שותפים סוג ב׳."

קראו גם:  מספר כתבי אישום הוגשו נגד חשוד בהתפרעות ואיום על עובדים בבית קפה

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הגיב: "‏חברת כנסת נוספת פורשת מהקואליציה ההזויה הזו. זה הזמן לשמור על אחדות ולכידות כדי להפיל את הממשלה הזו".

ח"כ מירי רגב כתבה בטוויטר: "זועבי הבינה שהממשלה הזאת מכרה את כל הערכים שלה והכיסא לא שווה את המחיר הזה. לצערי אנשי הפייק ימין איילת, סער ואלקין לא השכילו להבין זאת קודם וממשיכים להחזיק חזק חזק בכיסא."

ח"כ אבתיסאם מראענה (העבודה) הביעה צער: "מצטערת מאוד לשמוע על פרישתה של ח"כ רינאוי זועבי ממרצ. הקואליציה הזאת היא עוגן חשוב בתוך המציאות המורכבת בארץ. היא דורשת מכולנו לקחת אחריות גדולה על המקום הזה. כל יום שהקואליציה הזאת שורדת הוא עוד יום שבו כמות האור גדולה מכמות החושך".

קראו גם:  ראש מערך הסייבר הלאומי: "איראן הפכה לשחקן מרכזי"

ח"כ מוסי רז (מרצ) צייץ בחשבון הטוויטר: "‏שמעתי את הודעתה של חברת הכנסת רינאווי זועבי. מרצ ואני מחויבים לכל מאמץ כדי לייצב את הממשלה ולהבטיח את המשך קיומה".

צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת
המכתב ששלחה ח"כ זועבי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן