מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: בן 38 השתלט על מקטע בגדר ההפרדה וגבה כסף תמורת הברחת אמצעי לחימה

הותר לפרסום: היחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף בשת"פ שב"כ, צה"ל ומג"ב ניהלו בחודשים האחרונים חקירה סמויה אודות אירועי הברחות אמצעי לחימה, סחורות וכלי רכב גנובים דרך "שער פיראטי" שנפרץ בגדר ההפרדה. כנגד חשוד תושב אום אל פאחם הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום וחקירתם של חשודים נוספים, תושבי שטחים, נמשכת

על פי החשד פעילות ההברחה התבצעה דרך גדר ההפרדה שנפרצה לשטח מדינת ישראל באזור אום אל פאחם בשטח ישראל וח'רבת א טייבה בשטחים.

מהחקירה עלה כי תושב אום אל פאחם (38) "השתלט" על מקטע בגדר ההפרדה הסמוכה לביתו והציב בו שערים בשליטתו. כך כל אשר היה מעוניין להיכנס דרכם נדרש לשלם לו דמי מעבר, לרבות הולכי רגל ומכוניות. עוד עולה כי תמורת תשלום ובאופן שיטתי עברו בפרצה שוהים לא חוקיים, כלי רכב גנובים, סחורות ואמצעי לחימה כאשר החשוד הפעיל מרחוק לשם כך מספר חשודים נוספים בהם תושבי שטחים שתפקידם היה לגבות כספים מאנשים שביקשו לעבור דרך פתח הגדר וכן הסתייע בהם לצורך ביצוע תצפיות על כוחות צה"ל ומשטרה שפעלו באזור על מנת שאלו לא יסכלו את הפעילות, כל זאת תמורת תשלום שנע בין עשרות למאות שקלים עבור כל העברת אנשים, רכבים וסחורות. בשיטה זו הועברו על פי החשד אמצעי לחימה מסוגים שונים בהם: רובי סער, אקדחים, תחמושת ועוד.

קראו גם:  בנט: לפני כתשעה חודשים מיניתי את אלעד טנא לעמוד בראש מע...

עם המעבר לחקירה גלויה עצרו כוחות צה"ל ולוחמי מג"ב ב- 23 במרץ החולף שני תושבי הכפר ח'רבת א טייבה (18, 29) בחשד למעורבותם בפרשה מהצד הפלסטיני של גדר המערכת.

במהלך חודש אפריל עצרו בלשי ימ"ר חוף שלושה תושבי אום אל פאחם בחשד למעורבותם בפרשה מהצד הישראלי של גדר המערכת.

לבקשת המשטרה, מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבית המשפט הצבאי שומרון ובבית משפט השלום בעכו. אתמול (שני) הגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד תושב אום אל פאחם (38) המייחס לו עבירות בנשק (החזקה, נשיאה והובלה), סיוע לשהייה בישראל שלא כחוק, הלנה שלא כדין. חקירתם של שני תושבי הכפר ח'רבת א טייבה (18, 29) נמשכת.

קראו גם:  ראש מערך ההסברה הלאומי סיכם עם ראש הממשלה על סיום תפקידו

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל בשילוב זרועות עם צה"ל ושב"כ ניהלו חקירה במטרה להביא לדין את אלו אשר מעבירים כלי נשק מהשטחים למדינת ישראל ובכך מסכנים את ביטחונו ושלומו של הציבור. נמשיך בעשייה חשובה ומשמעותית זו על מנת לסכל את האיום."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן