חדשות הארץמבזקים

לקראת ההילולה במירון: עומסי תנועה בכבישי הצפון

לרגל חגיגות ל"ג בעומר שיתקיימו הערב (רביעי) ראש הממשלה נפתלי בנט נשא דברים לציבור: "אני מברך את העולים לציון קברו של רבי שמעון בר יוחאי זצ"ל ואת חוגגי ל"ג בעומר ברחבי הארץ. ההילולה במירון היא אירוע שמבטא אהבת ישראל, קירוב לבבות, קדושה ושמחה. ההילולה מחברת את כל עם ישראל, דתיים וחילוניים, חרדים ומסורתיים – כולם יחד! ממשלת ישראל ביצעה השקעה גדולה על מנת לאפשר השתתפות רחבה ובטוחה."

בנט הוסיף: "אני מבקש מהציבור לפעול על פי ההנחיות שפורסמו, ולהגיע רק עם כרטיס, על מנת שנוכל לקיים את ההילולה בביטחה.כך גם לגבי החוגגים בכלל רחבי הארץ – שימרו על כללי הבטיחות. אני מודה לסגן שר הדתות, ח"כ מתן כהנא, שנטל על עצמו את מלאכת הכנת האירוע, לממונה על ההילולה, ניצב (בדימוס) צביקי טסלר, ולשוטרי ישראל שיפעלו על מנת לשמור על המבקרים. אני מאחל לכל בית ישראל חג שמח ובטוח".

קראו גם:  אתר הבנייה בו אירעה קטטה המונית בבית שמש - נסגר בצו מנהלי

הילולת הרשב"י תשפ"ב 2022 – עדכוני תנועה

נכון לשעה 09:15, אלו עומסי התנועה בכבישי הצפון:

– כביש 90 – לצפון כורזים- אליפלט.

– כביש 4 לדרום מזרעה- שמרת

– כביש 65 למזרח כפר תבור- א.ת אלון תבור.

– כביש 65 מערב משמר הגבול- גן השומרון.

– כביש 66 לדרום משמר העמק- מגידו.

מהמשטרה נמסר: "הכניסה לחניוני ההמתנה תורשה לאוטובוסים והסעים שרכשו כרטיס וזהו החניון ההמתנה שהורשו להיכנס אליו בלבד. אין כניסה לרכבים והסעים פרטים לחניוני המתנה ולא למתחם ההר. הציבור מתבקש שלא להגיע לאזור החסימות ולנסוע בדרכים חלופיות."

רופאים, פרמדיקים וחובשים של איחוד הצלה מכל רחבי הארץ, אשר העניקו סיוע ראשוני באסון בשנה שעברה יטלו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי, והם יפעלו בצוותים ע"פ חלוקה למשמרות מסודרות בפריסה רחבה בכל המתחמים השונים בהר מירון. עבורם זאת סגירת מעגל.

קראו גם:  שר החוץ לפיד על תיעוד השבוי הישראלי בידי חמאס: "מדובר בארגון טרור מתועב"

אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה מסר: "השלמנו בימים אלו את היערכותנו המקצועית למבצע ל"ג בעומר כבכל שנה. המתנדבים מוכיחים את מסירותם בכל שנה מחדש למען הצלת חיים ומסייעים לנו לעבור את מבצע האבטחה בשלום ונקווה שיסתיים ללא אירועים חריגים".

מושיקו מוסקוביץ, מנהל חירום וביטחון מדיניות ושלטון באיחוד הצלה הוסיף: "אני שמח ומודה על השת"פ המלא עם משטרת ישראל, ושאר הגורמים המקצועיים בשטח, על הירתמותם לסייע לפעילותנו תוך דאגה כנה שמתנדבי הארגון יוכלו להציל חיים בצורה המיטבית והיעילה לאבטחת העולים למירון".

גלעד סלומון ראש אגף מבצעים באיחוד הצלה מציין: "המתנדבים יפעלו במשמרות סביב השעון מיום רביעי ועד חמישי. בפריסה מתואמת עם כוחות הפיקוד, וכן באמצעות אמבולנסים. תוך סיוע של רופאים שיתנו מענה מיידי למקרי החירום ברחבי מירון וסביבתו. אנו ממליצים לקהל להיצמד לכללי הנחיות בטיחות והזהירות".

קראו גם:  נתניהו: רעייתי שרה ואני שמחנו להיפגש הערב בירושלים עם מנכ״...
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן