חדשות הארץמבזקים

תיעוד: חמישה עופות דורסים ששקעו בבריכה בערבה שוחררו חזרה לטבע

פקחי הערבה והחי בר יטבתה של רשות הטבע זיהו לפני מספר ימים במסגרת סיור פיקוח שוטף חמישה עופות דורסים ממין איית צרעים ששקעו בבוצה של בריכת חמצון לטיהור מי שפכים בערבה בלי יכולת להיחלץ ולעוף. עם הזיהוי פקחי רשות הטבע והגנים מיהרו לחלצם במבצע מורכב וזהיר במטרה להצילם. לאחר חילוצם מהבריכות העבירו אותם הפקחים לשמורת הטבע חי בר יטבתה הקרובה לבדיקה וטיפול על ידי צוות הפקחים והמטפלים המוסמך של השמורה שסיפק להם גם מזון מתאים במטרה לחזקם. כעבור מספר ימים מחילוצם ולאחר טיפול, השגחה ובדיקה גופנית שביצעו לאיות הצרעים, שיחררו פקחי רשות הטבע והגנים אותם חזרה לטבע לטובת המשך נדידתם לארצות אירופה.

קראו גם:  גנץ: נעשה הכל כדי שלא תקום ממשלה חלופית בהובלת ...

איית הצרעים היא עוף דורס בגודל בינוני ממשפחת הניציים. איית הצרעים מקננת באירופה, חורפת באפריקה וחולפת בישראל. היא ניזונה בעיקר מזחלי דבורים וצרעות אבל גם מזוחלים, דו חיים ויונקים קטנים.

לדברי ערן גיסיס, פקח אזורי ערבה דרומית ברשות הטבע והגנים: "מיליוני עופות נמצאים עתה בתקופת הנדידה מאפריקה לאירופה דרך ישראל ואזור אילת והערבה בפרט, ועבורם זו נקודת מנוחה והתרעננות חשובה במסע הנדידה הארוך. לא אחת אנו נתקלים בעופות מותשים או פגועים במסלול נדידתם שנדרשים לסיוע וטיפול. אם לא היינו מגיעים בזמן לאיות הצרעים ששקעו בבוצה של הבריכות בלי יכולת להיחלץ הן ללא ספק היו מתות בייסורים. שמחים ומתרגשים שהצלחנו לסייע להן ולשחרר אותן חזרה לטבע. אנו קוראים לציבור הרחב לדווח לנו דרך מוקד רשות הטבע והגנים שמספרו *3639 ופעיל 24 שעות על כל חיית בר פצועה או במצוקה על מנת שנוכל לסייע לה ככל האפשר".

קראו גם:  המו"מ כשל: המורים ישביתו את הלימודים בכל רחבי הארץ
צילום: ערן גיסיס רשות הטבע והגנים
צילום: ערן גיסיס רשות הטבע והגנים
צילום: ערן גיסיס רשות הטבע והגנים
צילום: גולן רידר רשות הטבע והגנים
השבה לטבע זיו וידן רשות הטבע והגנים
אריק סוכר פקח רשות הטבע והגנים ברגע ההשבה לטבע

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן