כלכלהמבזקים

צפוי לתמוך בטכנולוגיית דור 5: פרטנר והוט הקימו אתר סלולרי חדש בדרום

PHI, חברת תשתיות הסלולר המשותפת לחברת פרטנר והוט מובייל, חנכה היום (שלישי) אתר סלולרי חדש בישוב גבעות בר, במעמד שר התקשורת יועז הנדל וראש מועצת בני שמעון ניר זמיר, למען שיפור איכות הקליטה באזור. באירוע נכחו משנה למנכ"ל פרטנר תמיר אמר, מנכ"ל הוט מובייל אילן ברוק, סמנכ"ל רגולציה בפרטנר שניר ניב וסמנכ"לית רגולציה בהוט מיכל פליישר.

האתר הסלולרי, אשר מתנשא לגובה של 54 מטר וצפוי לתמוך בעתיד גם בטכנולוגיית דור 5, יספק מענה לישובים גבעות בר, רהט ותראבין א-צאנע, ולטובת תושבי האזור שחלקם מזוהים עם האוכלוסייה הערבית-בדואית. מדובר בשיפור דרמטי של הקליטה הסלולרית, מוצר בסיסי הנדרש לקיום אורח חיים רציף. האתר החדש יאפשר שיפור באיכות השיחות ובמהירות הגלישה.

לפרטנר והוט מובייל הפריסה הסלולרית הרחבה ביותר בישראל, כשבכוונת החברות לכסות כ-40% מהאוכלוסייה בדור 5 עד לסוף 2022. האתר צפוי לארח גם את החברות המתחרות לטובת כלל תושבי האזור.

קראו גם:  הרמטכ״ל ביקר באוגדת עזה וסיפר לראשי הרשויות על הפעולות שביצע צה״ל במבצע

שר התקשורת יועז הנדל אמר: ״ב-2013 ניסו להקים תורן (אנטנה) פה ליד. המשטרה אבטחה ואז באמצע ההנפה, נורו יריות וקיפלה את את החברה ומאז לא היתה פה קליטה, עד היום. אנחנו פועלים להחזרת הריבונות והמשילות דרך גזרים ומקלות. הדבר הכי גרוע שקרה לנגב בעשורים האחרונים הוא שבמקום לקבל החלטות, קיבלו החלטה לא להחליט – יותר מידי זמן. שלא תטעו, אני לא חושב שמימשנו את המשימה. אני יכול לעמוד יום שלם ולהציג לכם את אתגרי הממשלה בתחום הזה: בין אם לגייס שוטרים למשטרה, נוכחות, פתיחת פקקים בבתי המשפט ועונשי מינימום כפי שעושה שר המשפטים, ובסוף גם תשתיות. תשתיות זה המפתח לצמצום פערים והתיישבות. האנטנה פה זו הדרך שלנו לעשות ציונות. לממש התיישבות. היישוב כאן מתרחב וזה מצריך איכות חיים גבוהה. עם האפשרות לעבוד ולנהל חיים מרחוק. מברך את החברות ואת אנשי משרד התקשורת שדחפו ולא ויתרו עד שהאנטנה קמה״.

קראו גם:  נציגי ההסתדרות ופעילים חברתיים מוחים נגד יוקר המחיה מול ביתו של מנכ"ל שסטוביץ
חניכת האתר הסלולרי בדרום

משנה למנכ"ל פרטנר תמיר הוסיף: "קבוצת פרטנר ממשיכה לפעול כל העת למען קליטה סלולרית רציפה לכלל האוכלוסייה בישראל, מצפון לדרום, בפריפריה ובמרכז. פרטנר רואה חשיבת רבה במתן חווית שירות מתקדמת, שתגבר עם האצת פריסת הדור ה-5 בישראל. שיתוף פעולה פורה מצד הרשויות המקומיות הוא הכרחי לטובת מתן שירות יציב ואיכותי ללקוחות החברה".

השר הנדל בטקס

מנכ"ל הוט מובייל אילן ברוק ציין: "חברת HOT mobile ממוקדת בשתי משימות, הראשונה – הרחבת פריסת רשת הסלולר לאזורים עם פריסה מוגבלת ברחבי הארץ והשנייה – הרחבת אתרי פריסת רשת ה-G5 ל-70% מתושבי המדינה בשלוש השנים הקרובות. אנו שמחים שהגענו למעמד חניכת האתר החדש בגבעות בר ובכך נאפשר לתושבי הסביבה ליהנות מאינטרנט וקליטה מהירים ויציבים בסלולר. האתר החדש יאפשר לכל תושבי האזור לקבל את רשת הסלולר בתצורה הטובה ביותר שניתן להציע באזור זה. אנו מודים לשר התקשורת, הד"ר יועז הנדל ולראש המועצה האזורית בני שמעון, ניר זמיר על שיתוף הפעולה".

קראו גם:  בנק ישראל: שערים יציגים למטבעות חוץ –10/08/2022

ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון, הכריז: "היום אנו עדים למהפכת תקשורת של ממש בישוב גבעות בר ממנו ייהנו גם תושבי האזור. הצורך בתקשורת איכותית וזמינה הואץ במהלך תקופת הקורונה ואחרי עבודה קשה שהושקעה במשך שנים, ובתמיכה וסיוע של משרד התקשורת אנו שמחים סוף סוף להשיק היום את האנטנה הסלולרית בגבעות בר".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן