מבזקיםפוליטי / מדיני

גדעון סער: "חוק הלאום לא יבוטל וגם לא ישונה"

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער פתח לפני זמן קצר (שני) את ישיבת סיעת תקווה חדשה, כאשר התחיל ודיבר על הסערה סביב חוק הלאום שחזר בימים האחרונים לכותרת וקיבל ביקורת קשה מאד מחבריו של סער לקואליציה.

בפתח דבריו הזכיר השר סער את פסיקת בית המשפט העליון בנושא חוק הלאום: ״ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. לכן- חוק הלאום – שמעגן את זהותה של ישראל כמדינה יהודית- לא יבוטל וגם לא ישונה. החוק הזה גם עמד בהצלחה בביקורת שיפוטית בבג"צ בהרכב של אחד עשר שופטים. ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ובה שוויון זכויות לכל אזרחיה. בחוק הלאום אין דבר הפוגע בזכויות הפרט של אזרחי ישראל, ללא תלות בדתם או עדתם."

קראו גם:  חשד לרצח: בן 31 נורה למוות בכפר ג'דיידה-מכר

עוד הוסיף שר המשפטים ואמר: "ראוי לעגן את עקרון השוויון בחוק יסוד אבל יש לעשות זאת לא בחוק הלאום, כי אם בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. הדגש הוא על שוויון בזכויות הפרט. הצעת חוק כזאת הוגשה על ידי ועל ידי וע״י חברים נוספים בסיעה בתחילת הכנסת הנוכחית וגם בעבר. זאת עמדת תקווה חדשה ואנחנו מודעים לקיומם של הסכמים קואליציוניים בנושא ולעמדת סיעות אחרות בבית."

לסיום, אמר: "ביום חמישי קיימתי ישיבה ובה הנחתי לפרסם תזכיר חוק בו החמרת הענישה נגד מעסיקי, מליני ומסיעי שוהים בלתי חוקיים. אנחנו גם נחריף את הענישה, בנוסף גם נקבע קנסות מינימום, וגם ננקוט צעדים מנהליים ונמשיך לאתר עוד דרכים ואמצעים כדי להיאבק בתופעת השוהים הבלתי חוקיים וכדי לחזק את הביטחון.״

קראו גם:  הסתדרות המורים: אין מניעה לשוב לשולחן המו"מ, הלימודים יתקיימו כרגיל
צילום: אנצ׳ו גוש ג׳יני

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן