מבזקיםצבא וביטחון

הלוויית העיתונאית: קריאות הסתה לאומניות, הפרות סדר ודגלי אש"ף

כוחות גדולים של משטרה פועלים בשעות האחרונות (שישי) מול בית החולים הצרפתי בירושלים, בהפרת סדר אלימה שהתפתחה במקום בעת ניסיון להוציא את גופתה של כתבת אלג'זירה שנורתה למוות שלשום, שירין אבו עקל'ה לקראת הלווייתה שצפויה להיערך בשעה 15:00 בבית הקברות בהר ציון.

הערבים במקום, משליכים חפצים ואבנים לעבר השוטרים שנמסים להדוף את המתפרעים. כלי תקשורת ערבים מדווחים כי הרכב שהוביל את גופת העיתונאית הגיע כעת לכנסייה הקתולית בירושלים.

מנהיג חמאס עיזאת א-רישק הגיב למהומות ואמר כי "הדרישה של משטרת הכיבוש להוריד את דגלי פלסטין ולחלץ את גופתה של שירין אבו עקל'ה במכונית, היא גסות רוח המעידה על הברבריות של הכיבוש הזה, ואנו מגנים בחריפות את הפיגוע האכזרי על אבלים בהלוויה של אבו עקל'ה".

קראו גם:  ההורים נגד יו"ר ארגון המורים: "צעדים בלתי מידתיים, פראיים שגובלים בהתעללות בילדים"

מהמשטרה נמסר כי היא נערכה בכוחות מתוגברים, לרבות שיח מקדים שבוצע עם בני המשפחה לתיאומים במכלול ההיבטים הנוגעים לקיום הלוויה כחוק. "לצערנו בחסות הלוויה ותוך ניצול ציני ופסול שלה, החלו מאות פורעי חוק ומפרי סדר להפר את הסדר הציבורי, עוד בטרם החלה הלוויה." צוין בהודעה.

כאמור, לפני זמן קצר מאות התקהלו מחוץ לבית החולים הצרפתי בשייח׳ ג׳ראח והחלו לקרוא קריאות הסתה לאומניות. קצין משטרה שהיה במקום כרז והזהיר את ההמון בטרם נקיטת פעולות אכיפה. לקראת יציאת ארון הקבורה מבית החולים, החלו ידויי אבנים לעבר השוטרים מרחבת בית החולים הצרפתי, והשוטרים נאלצו לפעול במקום לפיזור מפרי הסדר.

"אותם פורעי חוק ומפרי סדר אלימים מנסים לשבש את מהלך הלוויה התקין ולפגוע בכוחות הביטחון ואנו נפעל נגדם בכל הכלים שברשותנו." אמרו במשטרה.

קראו גם:  בנט: בוקר טוב ללוחמים שלנו, שאחרי שירות קרבי בצה״ל בו ס...

כמו כן, בשעה זו החל מסע הלוויה.

במשטרה מציינים כי "בשעות האחרונות, כמו גם בימים האחרונים ובתקופה האחרונה, מופצים ברשתות חברתיות ובכלי תקשורת שונים פרסומים רבים וכוזבים הכוללים דיסאינפורמציה וחצאי אמיתות ביחס להתרחשויות שונות ופעילות כוחות המשטרה באזור כולל דיווחים כוזבים על ריבוי נפגעים. פרסומים אלו הם חלק מהסתה מתמשכת וניסיון להחדרת תודעה כוזבת ותיווך מציאות מעוותת לציבור ע״י גורמים עוינים שונים.

נמשיך לפעול לקיום הלוויה כחוק, ולצד זאת נפעל בנחישות מול פורעי חוק ומפרי סדר שינצלו אותה להסתה, אלימות והפרות סדר מכל סוג שהם. גילויי אלימות. לא נאפשר ללוויה לשמש כסות וחסות להפרות סדר אלימות, ולא נאפשר למפרי סדר להתפרע ולהפר את הסדר בחסות הלוויה."

תיעוד מבית החולים הצרפתי בשייח׳ ג׳ראח. צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן