טיוליםמבזקים

שומרים אמונים לטבע: "יום שישי-ציוני" יתקיים מחר בנחל ייטב שבבנימין

יהודה ושומרון מלאה באתרי טבע מפנקים ובמסלולי טיול רבים. בתקופה האחרונה הצטרפו אל המטיילים היהודים גם המוני מטיילים ערבים בחסות הרשות הפלסטינית. מחר (שישי) תקיים תנועת "אמונים" יום פתוח לציבור הרחב בנחל ייטב (עוג'ה) שבבנימין.

אתרי טבע רבים ומפנקים פזורים ברחבי יהודה ושומרון. עם השנים הפך חבל הארץ התנכ"י לאזור מטויל ביותר: מסלולים רגליים, סינגלים לאופניים, מעיינות, נחלים, צימרים ועוד. למרות המציאות בשטח, ולמרות הסכמים מדיניים והגבלות על חופש התנועה ליהודים, המוני מטיילים ממשיכים לפקוד את אתרי הטבע ביהודה ושומרון.

בתקופה האחרונה יש מי שמנסה לערער על המציאות לא רק דרך הסכם מדיני כזה או אחר, אלא דרך הנוכחות בשטח ממש, גם בשטח שנמצא בשליטה ישראלית מלאה. רבבות מטיילים ערבים מגיעים לאתרי הטבע ביהודה ושומרון, לעתים קרובות בצורה מאורגנת. מי שעומדת מאחורי המטיילים הערבים היא לא אחרת מאשר הרשות הפלסטינית.

קראו גם:  "אחד האתרים המזוהמים ביותר": אתר 'תעשיות אלקטרוכימיות' לשעבר בעכו בדרך לשיקום?

בפרסומים שונים מטעם הארגון שמביא את הערבים לאתרי הטבע נכתב בין היתר כי המטרה היא לגרום ליהודים תחושה לא נעימה תוך השתלטות על נחלי המים היפים של יהודה ושומרון. "המטרה שלנו הפוכה בדיוק" אומר צבי סוכות יו"ר תנועת אמונים: "כמה שיותר יהודים שירגישו. כמה שיותר ביטחון ונחת באתרי הטבע".

צילום: רז צדק
צילום: רז צדק

מחר, ביום שישי הקרוב 13.05.22 נצא כולנו לנחל ייטב (עוג'א) המהמם, ונפגין נוכחות יהודית. במקום יהיו דוכני אוכל והפתעות לילדים. האירוע בתיאום ובאבטחה מלאה של צה"ל, ובחסות תנועת "אמונים" .

משפחת אפרתי מיוזמי המהלך: "חווינו השפלה ביום העצמאות מהערבים שמגיעים לנחל בצורה מאורגנת בשביל להשתלט על המקום, החלטנו שאנחנו חוזרים לשם ובגדול עם כל עם ישראל איתנו!"

קראו גם:  ליברמן: המשימה הושלמה. ...

לא רוצים להגיע ברכב הפרטי? יש הסעות ל-30 נרשמים ומעלה.

קישור לוויז: https://waze.com/ul/hsv9jtxzxv לפרטים: 052-9400601

צילום: ישראל 360

נחל ייט"ב או בשמו המלא: נחל יד יצחק טבנקין (מראשי התנועה הקיבוצית וחבר כנסת), ובערבית ואדי עוג'א (מפותל, על שם פיתוליו הרבים). הנחל הוא נחל איתן ואחד הערוצים הגדולים במזרח בנימין. אורכו של הנחל כ-24 ק"מ והוא נשפך אל נהר הירדן בבקעת הירדן ובו כמה אתרים קדומים. הנחל עובר ברובו בתחום שמורת נחל ייטב וכוכב השחר, חולף לאורך קניון הנחל והמפלים, ומגיע לעין עוג'א.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן