חדשות הארץמבזקים

בנט: "מצפה מהרש"פ לא לשבש את חקירת מותה של העיתונאית מאל ג'זירה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, כינס היום (חמישי), דיון בנושא הקמת המשמר הלאומי-אזרחי.

בנט התייחס לחקירה של מות העיתונאית מאל-ג'זירה: "לצערי הרשות הפלסטינית, בשלב הזה, מונעת כל אפשרות לחקירה משותפת או אפילו גישה לממצאים הבסיסיים הנדרשים כדי להגיע לאמת. אני מכאן חוזר על הציפייה שלי לשיתוף פעולה פתוח, שקוף ומלא בממצאים, וגם יש לי ציפייה מהרשות הפלסטינית לא לעשות שום צעד לשיבוש החקירה או לזיהום תהליך החקירה, בצורה שלא נוכל להגיע לחקר האמת."

בנט המשיך: "מכל מקום, הפעולות שלנו אל מול הטרור הפלסטיני יימשכו. אני אזכיר לכולם – אנחנו נמצאים בגל טרור שגבה חיים של 19 ישראלים. הטרוריסטים שיצאו בכוונת תחילה להרוג אזרחים, לא ביצעו חקירות על מה מדובר, היתה כוונת תחילה להרוג ישראלים. אנחנו חייבים לקטוע את הגל הזה, לכן כוחות הביטחון של מדינת ישראל – צה"ל, שב"כ, משטרת ישראל, מג"ב, כל כוחות הביטחון – ממשיכים בשעה זו בפעילות סביב השעון, לקטיעת גל הטרור."

קראו גם:  הותר לפרסום: נעצר חשוד במעורבות ברצח אלי זכרוב ז"ל בעיר אשקלון

ראש הממשלה הוסיף: "אנחנו היום עושים צעד משמעותי נוסף. השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, מפקד מג"ב, שרת הפנים, כולנו ביחד עושים היום צעד משמעותי בהקמת המשמר הלאומי-אזרחי, אולי אפשר לקרוא לזה "המשמר הישראלי". המטרה, כפי ששר הבט"פ אמר כמה פעמים, 'הממשלה הזאת צריכה להיות ממשלת הבט"פ' – החזרת הביטחון. הדבר הזה יבוא לידי ביטוי בתקציב. אחד מיעדי התקציב המרכזיים זה החזרת הביטחון לרחובות ישראל. לכן, בשיתוף פעולה, אנחנו עושים היום צעד משמעותי להקמת "המשמר הישראלי" שייתן ביטחון גם ברחובות ישראל בשגרה וגם חלילה, במצב חירום, כחלק מלקחי "שומר החומות". מכאן אני מבקש שוב להודות לשר לבט"פ, עמר בר-לב, לשרת הפנים, איילת שקד, למפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, לסגן השר יואב סגלוביץ', מפקד מג"ב ולכל השותפים פה על המהלך המשמעותי הזה, שיסייע להשבת הביטחון לרחובות ישראל".

קראו גם:  ח"כ בן גביר הוצא מדיון ועדת החוקה לאחר שכינה את ח"כ סעדי "מחבל" - צפו

בדיון השתתפו השר לביטחון הפנים, שרת הפנים, סגן השר לביטחון פנים, ר' המל"ל, מזכיר הממשלה, המזכיר הצבאי, מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד הבט"פ, מנכ"ל משרד הפנים, מפכ"ל המשטרה, ראש אמ"ץ, מפקד מג"ב, המשנה ליועמ"שית לממשלה, נציגי אגף התקציבים באוצר וגורמים נוספים.

צילום: איתי בית-און /לע"מ, סאונד: ניר שרף /לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן