כלכלהמבזקים

פורסם מכרז להקמת קרן הלוואות למודרי אשראי: "תיתן את המענה הראוי"

החשב הכללי פרסם היום (חמישי) מכרז להקמת קרן הלוואות למודרי אשראי. במכרז החדש שפורסם, בהובלת אגף החשב הכללי, הופרדו שירותי הליווי הכלכלי משירותי ההלוואות ונפתח המכרז לכלל נותני האשראי במשק, בהם גם גופי אשראי חוץ בנקאי, שיוכלו להוביל את הפעילות.

במסגרת המכרז יבחר נותן אשראי שיהיה אחראי על כל תהליך מתן האשראי, חיתום והתפעול השוטף. הגוף שייבחר יהיה זכאי להגנת מדינה בשיעור שבין 70%-90% על כל הלוואה שלא תפרע ועד לסך מקסימלי של 45 מיליון שקלים על כלל תיק האשראי.

לפני כשנתיים פורסם המכרז הראשון להקמת הקרן, אולם המכרז נעשה בשיטה שונה. כעת, לאחר תהליך הפקת לקחים ובחינה נרחבת של שוק האשראי והאפשרויות המכרזיות, שבוצעה על ידי ועדת המכרזים בראשות גיל כהן, סגן בכיר לחשב הכללי, פורסם המכרז הנוכחי. התהליך לווה על ידי וועדת הכלכלה והעומד בראשה, שראו את החשיבות במתן מענה לאוכלוסייה זו.

קראו גם:  מחשש לזיהום: אזהרה מפני כניסה לארבעה נחלים בצפון הארץ

בנוסף, יבחר גוף לשירותי ליווי כלכלי לזכאי ההלוואות במסגרת הקרן שיסייע לשיפור מצבם הכלכלי ודירוג האשראי שלהם. בתוך כך סיוע בבניית תקציב בר קיימא למשק הבית, המלצות לטיפול בחובות, בחינה והדרכה למיצוי זכויות והמלצות עתידיות בנושא שיפור ההתנהלות הכלכלית.

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: "אני רואה חשיבות רבה בהקמה של קרן הלוואות לבעלי דירוג אשראי נמוך ומברך על פרסום המכרזים המהווים צעד מרכזי לקראתה. נעשתה עבודת מטה מקיפה לטובת הקמת קרן שתסייע לשיפור המצב הכלכלי של הזכאים, ותכלול הגנת מדינה בשיעורים משמעותיים".

סגן בכיר לחשב הכללי, גיל כהן: "כפי שהתחייבנו בוועדת הכלכלה בכנסת ולאחר עבודה מאומצת של כלל השותפים בתהליך, אנו קוראים לכלל הגופים הרלוונטיים להגיש הצעות במסגרת המכרזים שפורסמו לטובת פעילות ייחודית זאת. אנו מאמינים כי הקרן להלוואות לבעלי דירוג אשראי נמוך תוקם בהקדם ותיתן את המענה הראוי לזכאים".

קראו גם:  הבחירות לראשות ההסתדרות: 33% מבעלי זכות הבחירה הצביעו עד כה
אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן