מבזקיםפוליטי / מדיני

הצעת חוק להגבלת סרבני גט משימוש בכרטיסי אשראי אושרה בקריאה טרומית

מליאת הכנסת אישרה הום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק בתי דין רבניים של ח"כ אורי מקלב והצעה דומה של ח"כ מקלב וקבוצת חברי כנסת. 21 חברי כנסת תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת חוקה

מוצע להוסיף לרשימת הסנקציות שעומדות לרשות בית הדין הרבני המבקש לאכוף קיום פסק דין של גירושין גם את האפשרות להגביל את סרבן הגט מלקבל או לעשות שימוש בכרטיס אשראי, בכרטיס בנק, בכרטיס תשלום ובכרטיס חיוב מיידי ("דביט").

בדברי ההסבר נכתב: "חוק בתי דין רבניים מעניק לדייני בתי הדין הרבניים כלים שונים כדי לשכנע סרבני גט המעגנים את נשותיהם בניגוד לפסיקת בתי הדין, להתיר את נשותיהם מעגינותן. אחת מהסנקציות הקבועות בחוק היא קביעה שסרבן הגט הוא לקוח מוגבל מיוחד לפי חוק שיקים ללא כיסוי. אמצעי התשלום בישראל השתכללו והשתנו, וכיום רק בחלק זעיר מהעסקאות נעשה שימוש בשיקים, כאשר רוב הרכישות מתבצעות באמצעות כרטיסי אשראי. עקב כך איבדה סנקציה זו מיעילותה וכמעט שאינה מהווה עוד איום על סרבני הגט."

קראו גם:  עברה בקריאה ראשונה: הצעת החוק המגדירה מהי מחלה נדירה

עוד נכתב כי "לפיכך מוצע להוסיף לרשימת הסנקציות שעומדות לרשות הדיינים גם אפשרות להגביל את סרבן הגט מלהנפיק או לעשות שימוש בכרטיס אשראי, בכרטיס בנק, בכרטיס תשלום ובכרטיס חיוב מיידי ("דביט"), במטרה לשכנעו לתת גט ולהתיר את אשתו מעגינותה".

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן