מבזקיםמשפטי/פלילי

3 שנות מאסר נגזרו על נאשם בגין יבוא 'סם האונס': "פעל להסתרת העבירות בתחכום רב"

בית משפט המחוזי בירושלים גזר היום (רביעי) על רותם פריד שהורשע, לפי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בביצוע עבירות של ייבוא סם מסוכן, שלוש שנות מאסר, מאסר על תנאי, קנס כספי ופסילת רישיון נהיגה. כמו כן נקבע כי הנאשם הינו סוחר סמים.

על פי כתב האישום המתוקן, מאז חודש אוגוסט 2020 ועד מעצרו של הנאשם כשנה לאחר מכן הוא פעל לייבא לישראל סם מסוג GBL היידוע בכינויו "סם האונס". הנאשם פעל בשיטתיות ובתחכום, תוך שימוש בשמות בדויים, באמצעות מכשיר טלפון בתשלום מראש, אשר אינם מאפשרים התחקות אחר בעליהם ותוך שימוש בכתובות שונות, לרבות שימוש בבני משפחתו. הנאשם ייבא לישראל סמים בעשר הזדמנויות שונות בנפח כולל של 20.87 ליטר לפחות.

קראו גם:  חניוני החופים חוקוק צפון וסוסיתא בכנרת נסגרו עקב עומס

בשלב הטיעונים לעונש הדגישה הפרקליטות כי חומרת העבירות נובעת מפרק הזמן הממושך שבמהלכו נעברו העבירות, תוך תחכום רב אשר כלל הסוואת החבילות כחומרי ניקוי, שימוש בפרטי בני משפחתו של הנאשם ובכתובות ובשמות בדויים לשם קבלת הסם וכן שימוש במכשירי טלפון המונעים אפשרות איתור של המשתמש בהם. בנוסף, עמדה הפרקליטות על הנזק הרב שצפוי היה להיגרם מהסם שהנאשם ייבא, בהתחשב במאות מנות הסמים שניתן היה לייצר מכל ליטר של סם ובעוד כל מנה עלולה להחריב חיים שלמים. הפרקליטות עתרה לקבוע בעניינו של הנאשם מתחם עונש הולם בין שלוש לשש שנות בפועל ולגזור עליו ארבע שנות מאסר.

ביהמ"ש קבע כי "מדובר אפוא, בעבירה בעלת פוטנציאל נזק חמור מאוד, הרבה מעבר לנזק הרב הטמון בעצם השימוש בסוגי סמים אחרים שנאסרו בחוק…אופן התנהלות הנאשם, אשר פעל להסתרת העבירות בתחכום רב, מצביעים על כך שהוא הבין היטב את מעשיו ואת הפסול שבהם וממילא הוא יכול היה להימנע מכך".

קראו גם:  תינוקת בת שנה נחבלה בראשה ביישוב בגליל המערבי, מצבה אנוש

התיק נוהל על ידי עו"ד צור חוטה מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי).

צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן