בריאותמבזקים

נער בן 13 קרס תוך כדי משחק כדורגל בגליל ומת: “תופעה נדירה”

נער בן 13 הובא אתמול בערב (שלישי) לבית החולים לילדים רות ברמב”ם שקרס בזמן משחק כדורגל, על פי מידע שנמסר לצוות הרפואי, בכפר כאוכאב בגליל. הנער עבר החייאה ארוכה בשטח, ותוך כדי הפינוי לרמב”ם וההחייאה נמשכה גם במיון. הצוות הרפואי לא הצליח להחזיר את ליבו של הנער לפעילות ונאלץ לקבוע את מותו.

ד”ר אסעד חורי, מנהל קרדיולוגית ילדים בבית החולים רות לילדים ברמב”ם, מסביר: “מדובר בתופעה נדירה שיכולה לנבוע משתי סיבות – או בעיה מולדת במבנה הלב או במערכת ההולכה החשמלית של הלב, או בעיה שנגרמת עקב מחלה ויראלית שפגעה בלב ולא היו מודעים לכך – זו למשל הסבר למה שקרה לשחקן הכדורגל של נבחרת דנמרק , אריקסן, שקרס בטורניר היורו האחרון. במקרה של הטרגדיה אתמול יש מקום לבירור גנטי בקרב המשפחה כדי לשלול מקרים נוספים שעלולים להימצא במשפחה אצל ילדים אחרים”.

קראו גם:  דובר צה"ל: "הביקור מהווה הוכחה נוספת לברית החשובה שלנו עם ארה"ב - ועם צ...

לפני חודש קרס אח מחדר המיון של רמב”ם בן 42, בעת ששיחק כדורגל בכפר נאחף ונקבע מותו. חבריו למחלקה רכשו במשותף דפיבלירטור ותרמו אותו למועצה המקומית בנאחף על מנת שיוצב סמוך למגרש הכדורגל , בתקווה להציל חיים בעתיד.

מחרתיים, ביום שישי בבוקר, יתקיים בחוף דדו בחיפה משחה “כף כרמל” שמארגנת חברת “שוונג” יחד עם עיריית חיפה, במהלך המשחה תהיה גם פעילות הסברתית בנושא מחקר לניבוי ומניעת מוות פתאומי לבבי בילדים ובצעירים – שמתבצע ברמב”ם, ע”י הקרדיולוגית ד”ר מירי בליך.

צילום: .freepik

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן