חדשות הארץמבזקים

נשיא המדינה בירך את אלוף העולם בשחמט בן ה-10: "אני מת על המשחק הזה" | צפו

בעיצומו של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, עמד אלירן בן ה-10, על הפודיום ברודוס לצלילי התקווה עם דגל ישראל. מדובר בהישג שיא של השחמט הישראלי, ההבטחה הגדולה של ישראל בתחום השחמט- אלירן שילון רהב בן ה 10 ממושב מאור זכה באליפות העולם בשחמט כשגבר על שחמטאים צעירים מכל רחבי העולם.

בשיחה מיוחד הערב (שלישי) אמר נשיא המדינה לאלוף העולם: "אני מת על המשחק הזה אבל לא טוב כמוך, זה מראה כמה אתה חכם ומקור לגאווה אני מברך אותך בהצלחה רבה".

רהב הצעיר נחשב להבטחה הישראלית הגדולה ביותר בתחום השחמט, כשזכה בזהב היסטורי באליפות העולם. הזכייה ההיסטורית באליפות העולם עד גיל 10 מקפיצה עוד יותר את רף הציפיות מהעילוי הצעיר. רהב משחק שחמט מגיל 5.5 ולוקח חלק במיזם שמוביל האיגוד הישראלי לשחמט לעידוד מצוינות בשחמט –'פרויקט המחוננים' של האיגוד הישראלי לשחמט בו פעילים 20 שחמטאים צעירים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר מכל רחבי הארץ, ומקבל את התמיכה הגדולה ביותר בארץ – השחקן הראשון אי פעם שזוכה לחונכות של 16 שעות שבועיות .

קראו גם:  ילדה בת 10 הוכשה ע"י נחש בדרום, מצבה קשה

יו״ר האיגוד הישראלי לשחמט ד״ר צביקה ברקאי הוסיף: ״השחמט הישראלי נמצא בפריחה, מגיע אלירן שאפו ענק על ההישג האדיר לצד שורת הישגים בחודשים האחרונים לשחמט הישראלי- מדובר בהישג שיא בכל קנה מידה. בעוד שבוע נארח את אליפות העולם בשחמט לנכים באשדוד וכולי תקווה שההישגים הישראלים יימשכו גם שם״. ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה," אנו גאים באלירן אשר מייצג את ערכי המועצה לערכים ולמצוינות. ההישג של אלירן הוא גם הישגה של מערכת החינוך של המועצה."

צילום: ללא קרדיט

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן