בריאותמבזקים

אושר: חולה בסרטן או דיאליזה יקבל ימי מחלה על ימי בדיקות תקופתיות

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק דמי מחלה, של חברות הכנסת אורלי לוי אבקסיס ונעמה לזימי. 11 חברי כנסת תמכו בהצעה בקריאה שלישית ללא מתנגדים.

– מוצע לקבוע כי עובד שחלה במחלה ממארת או במחלה שמצריכה טיפול בדיאליזה, ונעדר מעבודתו לשם טיפול תקופתי או בדיקה תקופתית, יהיה זכאי לקבל ממעסיקו תשלום דמי מחלה כבר מהיום הראשון להיעדרותו כאמור, ואף בעד חלק מיום שבו נעדר לשם כך, עד למכסת תקופת הזכאות המקסימלית שצבורה לו ובתנאי שמסר למעסיקו אישור רפואי בכתב כי הטיפול או הבדיקה נדרשים בשל אותה מחלה. זכאות זו תחול גם לאחר החלמתו ככל שהוא עדיין נדרש לטיפול או בדיקה

קראו גם:  שריפה פרצה בשטח פתוח סמוך לביתר עילית, שני מטוסי כיבוי ומסוק הוזנקו

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "כיום חיים בישראל למעלה מ-200,000 חולי סרטן וכאלו שהחלימו ממחלת הסרטן. כמו כן, מדי שנה מתגלים בישראל כ-28,000 מקרים נוספים. בשנים האחרונות, הודות לשיפור בשיעורי הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול במחלות הסרטן, חולים רבים מחלימים ממחלתם וחוזרים לשגרת חיים פעילה ולעבודה במשרה מלאה. ואולם, גם לאחר ההחלמה המטופלים מחויבים בביקורות הכרוכות באשפוז יום, או בטיפול יומי, בהתאם לסוג המחלה ולחומרתה.

עובד שהוא חולה כאמור אינו זכאי לדמי מחלה בעד היעדרות ככל שאינה מתמשכת יותר מיום אחד. גם בעת גילוי המחלה צפוי עובד להיעדר לצורך בדיקה חד-יומית בשל המחלה, ולא יהיה זכאי לדמי מחלה בעד היעדרויות אלה."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן