מבזקיםפוליטי / מדיני

"לעולם לא עוד? ישנם באלעד ילדים יתומים שאביהם נרצח עם גרזן בגלל שהוא יהודי"

חבר הכנסת ישראל אייכלר מסיעת יהדות התורה נאם היום (שלישי) בכנסת במהלך ציון יום הניצחון על הנאצים.

בפתח דבריו אמר אייכלר: "אני רוצה לספר לכם מה שסיפר לי יהודי בשם ר' יוסף פרידנזון שהיה עורך העיתון "דאס אידישע ווארט", אביו היה עורך העיתון בית יעקב ז'ורנל בוורשה ובקרקוב. הוא סיפר שכאשר נכנסו הנאצים בתחילת המלחמה לביתו, הם חיפשו את אביו ר' גרשון עורך "בית יעקב", בין שאר המנהיגים היהודיים. הם לא מצאו אותו. בכעסם הם ניגשו לארון הספרים. הוא אמר: 'אני לא אשכח את זה. אני לא יודע מאיפה הם ידעו שהגמרות הגדולות האלו שהיו אז עם כריכות עבות זה התלמוד בבלי'. הם קרעו אותם בחמת זעם ובצרחות אימים, זרקו אותם מהחלון בגובה של שלוש קומות אל הרחוב."

עוד הוסיף ואמר חה"כ: "אני שאלתי אז, ככה הוא אמר, ואני שואל גם היום, במה ספר יכול להרגיז את הנאצי, עד כדי כך שהוא קורע אותו בכעס וזורק אותו מהחלון? התשובה היא הרוח היהודית שטמונה בספרי התלמוד. זה מה שהוציא אותם מכליהם. כמו שכבר נאמר פה שהיטלר הכריז כי המלחמה שלו היא כנגד "המוסר והמצפון היהודי" שהיהדות הנחילה לעולם. זה היה מעבר לכיבוש ארץ כזו או אחרת. יש יהודי בן 95 מהונגריה שטוען שבשנת 44' הרוסים כבר היו בשטח בקרפטים וכבר שלטו והניסו את הגרמנים מן האזור. משום מה, הם נתקעו שם חדשים ארוכים ולא התקדמו. שואל אותו יהודי: "מדוע איחרו פעמי מרכבות הטנקים הרוסים לפני הפלישה הגרמנית להונגריה ורומניה". אין לי תשובה היסטורית לזה. כך נגזר משמים."

קראו גם:  דובר צה"ל: ״שובר גלים״:לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 19 מבוקשים ב...

"אנחנו צריכים לדעת שחצי מיליון יהודים רוסיים נלחמו במסגרת הצבא האדום, מאתיים אלף מהם נהרגו. מי היה שר הצבא האדום אחר כך יהודי בשם ליאון טרוצקי, שבילדותו קראו לו לייבל'ה ברונשטיין. כשר הצבא הגדול, הגיע אליו יהודי וביקש ממנו טובה ליהודים. הוא ענה: "אני לא יושב כאן בגלל שאני יהודי, אלא בגלל שאני מהפכן- רוולוציונער. השיב לו היהודי: "אבל כאשר יהרגו אותך, לא יעשו זאת בגלל שאתה מהפכן, אלא בגלל שאתה יהודי". ואכן בסוף סטאלין רדף אותו יחד עם "משפט הרופאים היהודים", ושליחיו רדפו אותו עד מקסיקו, שם רצחו אותו עם גרזן". הוסיף.

ח"כ אייכלר סיפר: "נזכרתי בזה היום, לאחר שביקרתי היום בניחום אבלים אצל אלמנות ויתומים באלעד. מחבלים צמאי דם רצחו את אבותיהם בגרזן באלעד. אני זוכר את כל הנאומים של 'לעולם לא עוד'. היום הייתי אצל ילדים יתומים יהודיים, שאביהם נרצח רק בגלל שהוא יהודי! לא בגלל שום דבר אחר. ועוד עם גרזן. אנו מבינים שכל מה שקורה הוא גזירת שמיים. גם המציאות שאנחנו חיים כאן בארץ ישראל ויכולים לדבר פה בירושלים, גם זה מעשה אלוקים ולא כוחי ועוצם ידי של מעשה בני אדם".

קראו גם:  אחזו, משכו והטיחו אותם על מזרנים: כתב אישום נגד מטפלות וסייעות ביישוב צורית

ח"כ אייכלר התייחס לסיפור ה'סלקציה' של חברת לופטהאנזה: "השבוע היה סיפור בחברת לופטהאנזה שהחליטו לא לאפשר ליהודים להמשיך בטיסה להונגריה. הם הציבו שוטרים גרמנים שערכו סלקציה שרק יהודים לא יוכלו לעלות לטיסת המשך להונגריה. כל הגויים כן יעלו. דבר כזה אסור שיקרה בימינו. מה שקרה בשואה לא התחיל במשרפות וגטאות, הוא התחיל ביחס ליהודים ברחוב. אני רוצה להזכיר גם את מנהל הרכבת שהתרברב שהציב נשים מול החרדים, בהלווית רבי חיים קנייבסקי, כדי למנוע מהם להידחף לקרונות ולפסים. אגב, אני ממש מזועזע, להציב נשים כדי להשתמש בהן, נגד חרדים? איפה כל ארגוני הנשים וזכויות האדם שיזדעקו על כבוד האישה?!"

לסיום, אמר: "בתקופת הקורונה הציבה עיריית רמת גן חומת מחסום, כדי שהבני ברקים השכנים לא יוכלו לעבור אליהם ולהפיץ וירוסים ומחלות. מפלגות הכריזו על "ממשלה בלי חרדים", והצהירו ש"יזרקו את החרדיים במריצות למזבלה". להטיל את כל חוליי החברה על החרדיים שלא עובדים?! זה בדיוק מה שטענו אז. תמיד האשימו את היהודיים שהם לא פרודוקטיביים. להגיד 'לעולם לא עוד'? כבר אי אפשר. ראינו שרוסיה נכנס לאוקראינה ואף אחד לא יכל למנוע את זה. אבל לפחות שאנחנו נחזק את "המוסר היהודי" שהיטלר רצה לכלות אותו. נכריז בפירוש שאנחנו לא נהיה כאלו, ולא נאפשר גזענות ושנאת ישראל. זו התשובה שאנחנו יכולים לתת".

קראו גם:  גולש בן 35 שנסחף לעומק הכנרת חולץ ע"י סירת איחוד הצלה
צילום: אתר הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן