מבזקיםמשפטי/פלילי

21 חשודים נעצרו ועוכבו בגין שימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של חצי מיליארד ש"ח

ביחידת להב 433, היחידה הארצית לפשיעה כלכלית (יאל"כ), בשיתוף עם רשות המיסים חקירות מכס ומע"מ ת"א ומרכז, יחידת יהלום, ימ"ר מרכז, כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר) ומדור אכ"ל חטיבת החקירות התנהלה במהלך חודשים רבים חקירה סמויה נגד חשודים ומעורבים נוספים בחברה הערבית בחשד לביצוע פעילות פלילית.

החשדות הן לביצוע עבירות של סחיטה באיומים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ושימוש כוזב במסמכי תאגיד. העבירות בוצעו תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות, השמטת הכנסות והלבנת הון בהיקפים של כחצי מיליארד ש"ח.

חקירת המשטרה לוותה מראשיתה על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

במהלך החקירה הסמויה, מופה מארג רחב של חברות אשר שימש את החשודים לביצוע עבירות מס והלבנת הון וכן נחשפו עבירות נוספות של סחיטה והשתלטות על עסקים ע"י החשודים, תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות ככיסוי על תעבורת הכספים הרבה.

קראו גם:  פועל בן 40 נפגע מאבנים כבדות במהלך עבודתו בירושלים, מצבו בינוני

במסגרת הפרשה עוכבו לחקירה מספר בעלי חברות בנייה, כוח אדם וחברה להשכרת רכב, אשר חשודים בקבלת חשבוניות חשודות כפיקטיביות או את תמורתן.

היום (שני), עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטה יחידת יאל"כ בלהב 433, יחד עם חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז ויחידת יהלום ויחידת מתפ"א על עשרות בתים, בתי עסק, נותני שירותים פיננסיים (ציינג'), וחברות קבלניות באזור תל אביב, המרכז, ירושלים ואזור הדרום. במהלך הפשיטה בוצעו חיפושים ונתפס רכוש משמעותי בשווי מוערך של עשרות מיליוני ש"ח במטרה לחלטו, בהמשך להליך המשפטי.

כאמור, במהלך הפעילות המשטרה עצרה ועכבה 21 חשודים ומעורבים נוספים.

בהתאם לצורכי החקירה, יובאו החשודים המרכזיים לדיון בהארכת מעצרם בפני בית משפט השלום בראשון לציון.

צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן