העולם הערבימבזקים

פלגי ההתנגדות בג'נין: "עזה לא תהיה לבד בשום קרב עם הכיבוש"

על רקע חגיגות יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל, פלגי ההתנגדות בג'נין שיגרו הערב (רביעי) איומים כלפי ישראל והבטיחו "עזה לא תהיה יותר לבד בשום קרב עם ישראל".

"עזה לא תהיה לבד בשום קרב עם הכיבוש, כל המוג'אהדין שלנו בג'נין מוכנים לבצע את חובתם הג'יהאדית כלפי ירושלים והמקומות הקדושים, וזהו ניצחון או מות קדושים של הג'יהאד. כל הפרה או חדירה לאל-אקצא, אל-קודס והאתרים הקדושים פירושה סוף הווייתכם." הודיעו הפלגים מג'נין.

מוקדם יותר הערב נשמעו איומים גם על ידי ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי בעזה בעקבות מצעד הדגלים שצפוי להתקיים מחר בהר הבית.

בהודעה נפרדת של ארגון הטרור חמאס בעזה נכתב כי "מתן אפשרות לבכירי המשטר הציוני הכובש להיכנס מחר (חמישי) לחצר מסגד אל-אקצא הוא משחק באש שתוביל למתיחות באזור שהכובש יישא בתוצאותיו."

קראו גם:  המשטרה: עומסים רבים במספר כבישים מרכזיים ברחבי הארץ | לרשימה המלאה

גם תנועת הג'יהאד האסלאמי פרסמה הצהרה דומה ובה נכתב: "אנו רואים בקריאה להיכנס למסגד אל-אקצא מלחמה נגד אומתנו וקדושתנו. לא נכשל בהגנה על מסגד אל-אקצא ואל קודס ונעשה זאת בכל מחיר".

יש לציין כי במערכת הביטחון לוקחים את האיומים ברצינות ונערכים לירי רקטות מרצועת עזה ולהסלמה באזור. כזכור, בשנה שעברה ישראל יצאה לבצע "שומר חומות" לאחר ירי רקטות של חמאס לעבר ירושלים במהלך מצעד הדגלים.

לנוכח איומי ארגוני הטרור והמופתי של ירושלים, אומר הערב מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו כי "תנועת אם תרצו קוראת לממשלת ישראל לוודא שחופש התנועה של אזרחי ישראל בעיר הבירה ירושלים יישמר, כולל בכל רחבי העיר העתיקה, בכותל המערבי ובהר הבית. את השייח' מוחמד חוסיין יש לחקור עוד הערב בגין הסתה. הזכות לעלות להר הבית היא חלק מזכויות היסוד של כל אזרח ישראל. גם אנחנו נהיה שם מחר".

קראו גם:  גנץ: חיילי צה״ל ניצחו! ...

על אף האיומים, מינהלת הר הבית שמחה להודיע כי הר הבית ייפתח מחר (ה') מחדש לעליית יהודים.

שעות הפתיחה ליהודים:

בוקר: 7:00 עד 11:00
צהריים: 13:30 עד 14:30

הצהרה לתקשורת של חמאס
הצהרה לתקשורת של הג'יהאד האסלאמי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן