צרכנות

קורסי פסיכומטרי מומלצים

קרדיט תמונה Depositphotos

אלפי תלמידים ניגשים מדי שנה לבחינה הפסיכומטרית. הבחינה הפסיכומטרית קשה וממוצע הציונים כיום עומד על 534 נקודות, לכן רוב התלמידים מחפשים קורס פסיכומטרי על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה ולהוציא ציון כמה שיותר גבוה.

יש כיום אפשרויות רבות: ניתן ללמוד באנקורי, יואל גבע, מור קורן, באמצעות הפסיכומטרי של המדינה ועוד. קיים חשש שתלמיד שמחפש קורס בפעם הראשונה, לא תמיד יודע לעשות את הבחירה הנכונה, ולכן שיתפנו כמה נקודות חשובות שכדאי להתחשב בהן בבחירת קורס פסיכומטרי מומלץ.

הבחינה הפסיכומטרית נחשבת לכלי שמנבא סיכויי הצלחה של מועמדים לתואר ראשון. הציון מועבר לאוניברסיטאות כדי לעזור להן למיין ולסנן מועמדים לתואר. לכן, בצירוף עם ציוני הבגרות, שני הפקטורים הללו הם המשפיעים ביותר על סיכויי הקבלה של המועמדים לתואר.

הבחינה מורכבת משלושה חלקים עיקריים: חלק כמותי הכולל מתמטיקה ברמה של פחות מ-3 יחידות לימוד; חלק אנגלית הבודק בעיקר אוצר מילים והבנת הנקרא; וחלק מילולי בעברית הכולל חידות היגיון, טקסטים, אנלוגיות ובנוסף – מטלת כתיבה.

הבחינה מורכבת, ארוכה ואינטנסיבית. על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה שלך, לימוד בעזרת קורס פסיכומטרי מומלץ יכול לעזור לך להתכונן לבחינה ולהשיג את הציון שאתה צריך.

איך בוחרים קורס פסיכומטרי מומלץ

כדי למקסם את הסיכוי שתצליחו בבחינה, צריך להתחיל מבחירה בקורס פסיכומטרי מומלץ שמקפיד על מכלול של גורמים חשובים, כמו כיתה קטנה, מורה מקצועי, מחיר שפוי והכי חשוב – מבחן התוצאה. כל מכון שומר תוצאות של תלמידים שלמדו במועדים קודמים וקיבלו ציונים גבוהים.

מספר תלמידים בכיתה – בדקנו כמה קורסי פסיכומטרי. במכונים הגדולים שנבדקו מספר התלמידים הממוצע עמד על 32. מצאנו במכון של מור קורן כיתות קטנות של 10 תלמידים. אין מחלוקת שככל שמספר התלמידים בכיתה קטן יותר, כך תוכלו לקבל יחס יותר אישי וליווי צמוד לכל אורך הקורס.

הטיפ שלנו – לשאול את נציג המכון כמה תלמידים לכל היותר ילמדו איתכם במהלך הקורס.

מורה טוב – במכונים שנבדקו מצאנו מורים עם ניסיון וותק של כמה שנים בהדרכה, אך השאלה החשובה היא איך המורה מעביר את החומר לתלמידים וכמה תרגילים הוא מספיק ללמד בכל נושא במהלך השיעור.

הטיפ שלנו – לראות שיעור ניסיון לפני הרישום ולבדוק כמה תרגילים המורה מלמד בכיתה בכל נושא.

מחיר קורס פסיכומטרי – כיום אפשר למצוא בשוק מגוון של מחירים: החל מקורס מקוון בעלות סמלית ועד לקורס פרונטלי, שעולה בין 4,860 שקל ל-9,840 שקל. לא מומלץ להירשם לקורס רק בגלל שהוא מציע מחיר זול בהשוואה למתחרים. כדאי להפנים, שירות טוב עולה כסף!

קורס איכותי, שבו השקיעו במחקר ופיתוח של ספרי הלימוד ובמורים מעולים, והוא מאפשר לך ללמוד בכיתה קטנה, שווה לשלם בעבורו קצת יותר במטרה לגשת לבחינה ולהצליח כבר בפעם הראשונה.

הטיפ שלנו – להשוות מחירים ולבדוק אם יש הנחה לחיילים משוחררים, בנות שירות ותיכוניסטים.

ציונים של מכונים – במכונים שנבדקו מצאנו כי ממוצע הציונים עומד על 560, כ-25 נקודות מעל הממוצע של המרכז הארצי. מצאנו גם מכון אחד, שהתלמידים שלו מצליחים להוציא תוצאות הרבה יותר גבוהות מהממוצע, בית ספר לפסיכומטרי של מור קורן שממוצע התלמידים שלו עומד על 640, יותר מ-100 נקודות מעל הממוצע.

הטיפ שלנו – לבקש מהמכון שיראה לכם ציונים של תלמידים שלמדו במכון מהמועד האחרון.

ביקורות והמלצות – גם אם נתקלתם במכון שאף חבר שלכם לא מכיר, עדיין אפשר לקבל אינדיקציה לגבי איכות הקורס דרך המלצות. בדקנו המלצות של גוגל חוות דעת. ברוב המכונים שבדקנו יש מספר קטן מאוד של המלצות ובחלקם אין כלל המלצות.

המכון של מור קורן הפתיע אותנו לטובה עם מאות המלצות וחוות דעת באינטרנט ובגוגל חוות דעת.

לסיכום: זכרו, קורס פסיכומטרי מומלץ הוא מכלול של גורמים. אל תתפשרו על רמת המדריך, על לימוד בכיתה קטנה ועל ממוצע ציונים גבוה של תלמידי המכון. מדובר בהחלטה חשובה ובהשקעה לא קטנה.

כדאי להשוות בין כמה קורסי פסיכומטרי ובסוף התהליך לבחור את הקורס שיאפשר לכם לקבל כלים להתמודד עם הבחינה בהצלחה!

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן