בריאותמבזקים

בן 13 נפגע בעיניו מנפץ, גבר נכווה מספריי שלג: "להימנע ממשחק בחומרי נפץ או מהתזה של חומרים"

צעיר אושפז אתמול (רביעי) במחלקת עיניים במרכז רפואי מאיר בכפר סבא מקבוצת כללית, לאחר שדיווח על כניסת ספריי שלג לשתי עיניו. בבדיקה שנערכה לו נמצא כי הוא סובל מכוויות קשות בשתי הקרניות שלו והוא אושפז לצורך טיפול אינטנסיבי כדי לטפל בכוויות ולצמצם נזק עתידי וזיהום עיני הנפוץ במקרים אלו.

כמו כן, במהלך השבוע אושפז נער כבן 13 במחלקה לאחר ששיחק עם נפץ שהתפוצץ סמוך לעיניו וגרם לכוויה בעור סביב העיניים, שריפה של הריסים וכוויות קשות בשתי הקרניות.

ד"ר אסף פרימן, מנהל שירות הקרנית במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית מתריע: "אנחנו נמצאים בפתחו של יום העצמאות ולצערי שנה אחר שנה מגיעים אלינו למיון עיניים ולמחלקה ילדים ובני נוער רבים הסובלים מפגיעות קשות בעיניהם כתוצאה משימוש בספריי שלג, בנפצים ובחומרים מסוכנים אחרים. אלו עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים ואף להוביל לאובדן הראייה כתוצאה מכוויות חמורות ופגיעה עינית קשה, החל מפגיעה חיצונית עורית, כוויות פני שטח העין בקרנית העין ולעיתים אף לפצע חודר לעין המצריך התערבות דחופה."

קראו גם:  לפיד: נתניהו, תתנצל. בקש סליחה מחיילי צה"ל, מניצולי השוא...

"אנו ממליצים לשמוח ולחגוג, אולם להימנע ממשחק בחומרי נפץ או מהתזה של חומרים אלו לכיוון הגוף בכלל ואזור הפנים בפרט. במקרים של התזת ספריי שלג, במידה וישנה חשיפה לחומר יש לשטוף את העיניים תחת מים זורמים מתחת לברז למשך כרבע שעה ובמידת הצורך כשהכאב או תסמינים של טשטוש בראייה/כאבים חזקים אינם חולפים יש לפנות מיידית לטיפול רפואי. במקרים של פגיעה ישירה בעיניים מנפצים יש לפנות להערכה רפואית בהקדם שכן מדובר בפגיעה שעלולה להיות קטלנית ולהסתיים בניתוח דחוף בניסיון להציל את העין". הוסיף.

צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן